Што да гледате овој викенд: 18-20 ноември

emalia
0

 Овој викенд се работи за филмови. Влезете во божиќниот дух со пригодно насловот Spirited, екстраваганција со музика инспирирана од Apple TV+ со Рајан Рејнолдс и Вил Ферел во главните улоги. Двајцата ја оживуваат и модернизираат класиката Божиќна песна на Чарлс Дикенс од 1843 година со помош на пеење и танцување. Скандалот со Харви Вајнштајн што го потресе Холивуд добива филмски третман со She Said, драма која ги следи истражувачките новинарки Џоди Кантор (Зои Казан) и Меган Тјухи (Кери Малиган), кои први ја објавија приказната. Кристен Бел игра иритирана свадбена гостинка во The People We Hate At The Wedding, комедија за неволно повторно поврзување со вашите најблиски. Работите стануваат чудни во Менито за Ања Тејлор-Џој и Николас Хулт, кои играат млад пар заробен во ексклузивен и опасен ресторан. Режисерот Елеганс Братон го истражува своето емотивно патување до маринците во драмата „Инспекција“, која го мачи срцето. Плус, Џо, Џош, Стив и Блу одат во Њујорк на аудиција во Blue's Big City Adventure на Paramount+ и Ziwe и The L Word: Generation Q се враќаат со нови епизоди на Showtime.


Еве подетален поглед на пет возбудливи наслови кои се појавуваат на големите и малите екрани овој викенд!Затвори


Луѓето што ги мразиме на свадбатаДатум на издавање: 18 ноември на Prime Video


Ах, свадби. Местото каде што луѓето повторно се поврзуваат и...се апсат. Во комедијата „Луѓето што ги мразиме на свадбата“, Кристен Бел и Бен Плат ги глумат браќата и сестрите Алис и Пол кои се помалку возрасни, а повеќе преголеми деца. Иако навистина не сакаат, тие се согласуваат да одат во Англија со нивната расположена мајка Дона (Алисон Џени) на свадбата на нивната убава полусестра Елоиз (Синтија Адаи-Робинсон). Алиса и Пол не ја сакаат Елоиз, најмногу затоа што изгледа дека ги има во ред приоритетите, љубезна е, богата и некако „апсолутно блескава“ дури и кога е лута. Има ли огорченост таму? Ти се обложуваш. Дали можат да ги проголтаат своите чувства и да уживаат во свадбата како нормални луѓе? Апсолутно не. Филмот е во режија на режисерката на The Office и Set It Up, Клер Сканлон и е адаптиран од најпродаваниот роман на Грант Гиндер од сестрите Лизи Молине-Лоџелин и Венди Молинекс.Таа речеДатум на издавање: 18 ноември во кината


„Бев замолчен. Сакам да ми се врати гласот“. Холивуд беше целосно отворен во 2017 година, кога новинарите добитници на Пулицерова награда Џоди Кантор и Меган Тухи храбро ја раскажаа приказната во Њујорк тајмс за децениското силување, вознемирување и целокупното физичко, емоционално и психичко злоставување на мега продуцентот Харви Вајнштајн. индустријата. Врз основа на истоимената книга, Ше Саид ги прикажува Кантор и Тухеј (кои ги играат Зои Казан и Кери Малиган) додека тргнуваат на своето опасно по кариера патување за да го откријат одвратното однесување на Вајнштајн кое често вклучуваше договори за необјавување и тајни исплати. Сите домино почнуваат да паѓаат додека Кантор и Тухеј спроведуваат сè пооткриени интервјуа со преживеаните и колегите на Вајнштајн, на крајот давајќи им платформа на оние на кои им е најпотребно. Драмата, која беше премиерно прикажана на Њујоршкиот филмски фестивал, содржи партитура на композиторот на „Succession“, Николас Брител, а во главните улоги играат и Патриша Кларксон, Џенифер Еле, Ешли Џад и Андре Браугер.МенитоДатум на издавање: 18 ноември во кината


Да, готвач! Работите ќе станат крвави во Менито, дел хорор-трилер, дел сатира за Маргот (Ања Тејлор-Џој) и Тајлер (Николас Хулт), млад пар кој патува во оддалечен, исклучително ексклузивен и таинствен ресторан на чело со готвачот. Словик (Ралф Фајнс). Тајлер има момчешка возбуда за искуството, додека Маргот не ја „добива“ целата работа со културата на храна. Двојката, заедно со асортиман на гости, вклучувајќи критичари на храна, луѓе од „стари“ и „нови“ пари и Холивуд, се заедно за да го искусат ова мени за дегустација. Како што одминува ноќта, менито и околностите стануваат сè побизарни. Дали сите ќе успеат да излезат живи?


Идејата за оваа мрачна комедија ја смислија писателот на Succession, Вил Трејси и Late Night со Сет Мејерс кој го надгледува писателот Сет Реис, кој се запозна пред години додека работеше за сатиричниот весник The Onion. Во една епизода од Доцна ноќ со Сет Мејерс, писателското дуо го опиша вистинскиот настан што доведе до искра за проектот. „Мојата сопруга и јас бевме на меден месец во Норвешка, а јас сум еден од оние неподносливи љубители на храна“, признава Трејси. Ова патување, слично на она што го гледате во филмот, го однело во ресторан на приватен остров каде единственото место таму е ресторанот. „Јас сум еден вид клаустрофоб од светска класа, па додека седнавме на масата, видов како се оддалечува бродот што нè остави“, додавајќи дека тој „веднаш почнал да паничи малку“. Кога се врати неповреден, тој и Реис, кој беше многу заинтригиран од идејата, почнаа да работат на изработка на голем број ликови вкусни како менито. Темната комедија беше режирана б

HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE HDE

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies