Полицијата во Северна Каролина го идентификуваше 20-годишниот возач на камион

emalia
0

 20-годишниот возач кој наводно изгубил контрола над камионот кој удрил и усмртил девојка која учествувала на божиќната парада во Рали, Северна Каролина, во саботата наутро, бил идентификуван од полицијата подоцна во вечерните часови.


Камионот влечеше плови што беше на парадата зад девојчињата со танцовиот комплекс CC & Co.


Возачот е идентификуван како Ланден Кристофер Глас (20). Тој е уапсен за прекршок смрт со моторно возило, невнимание и невнимание, несоодветна опрема, небезбедно движење и носење огнено оружје на парада.СОКИНАТА БОЖИЌНИОТ ПАРАДА НА РАЛИ, ДЕВОЈЧЕ ПОЧИНА ОД ВОДИЛО


Ленден Кристофер Глас (20) е уапсен поради прекршочна смрт со моторно возило, невнимание и невнимание, несоодветна опрема, небезбедно движење и носење огнено оружје на парада.

Ленден Кристофер Глас (20) е уапсен поради прекршочна смрт со моторно возило, невнимание и невнимание, несоодветна опрема, небезбедно движење и носење огнено оружје на парада. (Полициско одделение во Рали)


„Девојките продолжија да танцуваат, а потоа многу брзо се разделија додека камионот се движеше низ нив. Имаше повеќе танчерки надвор од оваа група. Мислам дека сите се прашувавме дали тоа е дел од парадата“, изјавила една жена која ја видела несреќата. WRAL-TV.


Глас викал дека не може да го контролира пикапот пред да се урне, велат очевидци.


НЕСРЕЌА НА БОЖИЌНА ПАРАДА РАЛИ: ВИДЕО ПОКАЖУВА МОМЕНТИ ПРЕД КАМИОН НЕКОНТРОЛА ДА СЕ СУДИ СО ДЕВОЈКА


Воздушната снимка од WTVD покажува камион вон контрола кој се судри со девојка во саботата на божиќната парада во Рали.

Воздушната снимка од WTVD покажува камион вон контрола кој се судри со девојка во саботата на божиќната парада во Рали. (WTVD)


Друг случаен минувач рече дека го видела девојчето на земја со ќебе што ја покривало. Други изјавија дека слушнале чкрипење од гумите, врескање и свирење на сирената на возилото во моментот на несреќата.


Луѓето запираат камион за време на божиќната парада во Рали, Северна Каролина во саботата. Во сообраќајка е повредено девојче.

Луѓето запираат камион за време на божиќната парада во Рали, Северна Каролина во саботата. Во сообраќајка е повредено девојче. (WTVD)


„Почнавме да танцуваме на парадата, а потоа наеднаш слушнавме многу ѕвонење“, изјави колешката Оливија Брус (14) за News & Observer. „И кога се свртевме назад, го видовме камионот речиси на грб, па се свртевме“, рече Брус.


КЛИКНЕТЕ ТУКА ЗА ДА ЈА ДОБИТЕ АПЛИКАЦИЈАТА FOX NEWS


Името на жртвата не е објавено.

KGED KGED KGED KGED KGED KGED KGED KGED KGED KGED KGED KGED

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies