Нов Зеланд го гледа Светското првенство Т20 со составот кој ќе се соочи со Бангладеш

emalia
0

 Нов Зеланд го гледа Светското првенство Т20 со составот кој ќе се соочи со Бангладеш


Подготовките на Нов Зеланд за Светското првенство за жени Т20 на МКЦ следната година се засилени по именувањето на нивниот тим за претстојните натпревари со белата топка на домашен терен против Бангладеш.


Белите папрати именуваа тим од 15 играчи за шесте натпревари за белата топка против Бангладеш следниот месец, а капитенката на ветеранот Софи Дивајн повторно ќе ја предводи силната селекција на Нов Зеланд.


На Дивајн во тимот му се придружуваат редовните Сузи Бејтс, Амелија Кер, Џес Кер, Меди Грин и Хејли Џенсен, додека искусниот голман Џес Мекфејден би можел да биде во ред за деби откако беше вклучена како замена за Изи Газ.


Пушти видео

Играј


Исклучи звук

Преостанато време -5:04


Цел екран

Видео 05:05

Најдобри моменти: Најдоброто од Софи Дивајн | CWC22

Серијата ќе биде последниот удар на Нов Зеланд пред да се упати во Јужна Африка на Светското првенство Т20 во февруари, а селекторот Бен Соер се надева на некои позитивни резултати.


„Во текот на последните неколку месеци составивме план за тоа како сакаме да играме, особено во форматот Т20, со поглед на Светското првенство следната година“, рече Соер.


„Оваа турнеја ќе биде одлична можност да продолжиме да работиме и да ги усовршуваме тие планови и да ги направиме сите неопходни прилагодувања.


„Во моментов мислиме дека имаме прилично добар стил на игра и затоа ќе се работи за спојување на сето тоа, на она што би требало да има некои добри вили дома“.


Пушти видео

Играј


Исклучи звук

Преостанато време -2:49


Цел екран

Видео 02:50

Совршени парови: сестрите Кер | CWC22

Тимот на Нов Зеланд: Софи Дивајн (в), Сузи Бејтс, Еден Карсон, Лорен Даун, Меди Грин, Брук Халидеј, Хејли Џенсен, Фран Џонас, Амелија Кер, Џес Кер, Џес Мекфејден, Моли Пенфолд (само ODI), Хана Роу ( Само ODIs), Georgia Plimmer (само T20Is), Lea Tahuhu (само T20Is).


Распоред

Петок 2 декември - Прва T20, Крајстчерч

Недела 4 декември - Второ Т20, Данедин

Среда 7 декември - Трето Т20, Квинстаун


Недела 11 декември - Прв ODI, Велингтон

Среда 14 декември - Второ ODI, Непиер

Сабота 17 декември - Трет ODI, Хамилтон

Fckhbn Fckhbn Fckhbn Fckhbn Fckhbn

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies