Сезона 3 на „Ѕвездени патеки: Пикард“: Датум на објавување, трејлер, актерска екипа и сè што знаеме досега

emalia
0

 Фановите на Star Trek: The Next Generation трпеливо го чекаат враќањето на нивните омилени ликови уште од првата сезона на Star Trek: Picard. Се чини дека ветувањето (реално или замислено) да се открие што се случило со ликовите како Беверли Крашер и Георди Ла Форж конечно е реализирано. Овој пат се чини дека старите фаворити се вратија и се надеваме дека овој пат тие ќе бидат повеќе од само некои фановите-сервиси.


Аманда Пламер Ѕвездени патеки picard social featuredСлика преку Paramount

ПОВРЗАНИ:

„Ѕвездени патеки: Пикард“ на аукција над 300 реквизити од 1 и 2 сезони


Кога е датумот на објавување на Ѕвездени патеки: Пикард сезона 3 и која услуга за стриминг е вклучена?

Сезоната 3 на Star Trek: Picard ќе излезе на Paramount+ во четврток, 16 февруари 2023 година. Овој датум на објавување е ексклузивен датум за жителите на Соединетите Држави. Сите десет епизоди ќе се објавуваат неделно на Paramount+ без никакви закажани прекини. До моментот на пишување, нема официјално соопштение за тоа кога и каде серијата ќе биде објавена на меѓународно ниво. Ако Paramount+ продолжи со својата вообичаена шема, ќе има еден ден задоцнување пред да се објави на Paramount+ во други земји и на придружните услуги за стриминг како што се Crave во Канада или Amazon Prime Video во Обединетото Кралство.Затвори


Гледајте ги трејлерите на Ѕвездени патеки: Пикард од третата сезона

Првиот тизер трејлер е објавен по повод прославата на Денот на Ѕвездените патеки. Трејлерот е краток едноминутен трејлер, но содржи неколку возбудливи пикантерии за шоуто што следи. Возбуда е фактот што нашите омилени членови на екипажот се вратија. Ги добиваме нашите први погледи на Георди, Ворф и Беверли, но не толку многу за заплетот. Главната тема е дека секогаш кога имате обединета екипа, надежта сепак преживува.Беше објавен дополнителен ѕиркање, откривајќи ги имињата на актерската екипа за претстојната сезона. Овој скршен поглед го покажува Пикард како гледа низ своите стари униформи пред да се склопи покрај број еден за последното „старомодно добро патување“. Прашањето е каде се упатуваат на ова патување?Следниот трејлер беше тежок трејлер од две минути и триесет и четири секунди што го потврди присуството на Лоре, Вадиќ и другите долгорочни непријатели на поранешната екипа на Пикард. Се чини дека негативците од серијата Star Trek: The Next Generation се здружуваат за да формираат своја „лига на неправда“ против сега повторно обединетата екипа.
Последниот од трејлерот е прикрадно ѕиркање во еден од најголемите моменти на секој обожавател на Star Trek, открива бродот. Од сега Seven of Nine е командант на USS Titan, еден од најмоќните бродови во целиот канон на Star Trek. Овој изглед покажува дека старата екипа ја почитува својата врска со Жан-Лук и доаѓа заедно за една последна авантура во големото непознато.Кој е во екипата на Ѕвездени патеки: Пикард 3 сезона?

Star Trek picard сезона 3 levar burtonСлика преку Paramount+

Досега, она што го знаеме за сезоната 3 главно се врти околу актерската екипа, и тоа е онолку колку што би можело да се побара од ол-стар актерската екипа на Star Trek. Имаме ветерани на Ѕвездени патеки: Војаџер, Ѕвездени патеки: Следната генерација, па дури и ликови кои се враќаат од Ѕвездени патеки: Пикард. Сер Патрик Стјуарт ќе се врати како Жан Лук Пикард, Мишел Херд се враќа како Рафи Музикер, а Џери Рајан ќе се врати како Seven of Nine. Ѕвездени патеки: Ветераните на Пикард, Алисон Пил (Агнес Јурати), Сантијаго Кабрера (Кристобал Риос) и Иса Брионес (Соџи) нема да се вратат. Ова прави посебен чекор подалеку од некои ликови изградени во претходните две сезони и чекор назад во времето.

Source Link Source Link

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies