Кијану Ривс ќе го води следниот долгометражен филм „Исход“ на Џона Хил

emalia
0

 Џона Хил се одлучи за својот следен режисерски проект и веќе има голема ѕвезда. Студиата сакаат да го зграпчат новиот проект, Outcome, кој доаѓа спакуван со врвна ѕвезда од А-листата за да го води, во форма на Киану Ривс, според Deadline. Хил, исто така, го напиша сценариото заедно со писателот Езра Вудс, додека продуцентската куќа на Хил, Strong Baby, е поврзана да го продуцира проектот.


Ниту Хил ниту Ривс не го коментираа извештајот во моментот на објавување. Деталите за заплетот за филмот сè уште се недостапни и се чуваат во тајност, но во извештајот на Deadline се наведува дека интересот за филмот се очекува да биде висок со оглед на калибарот на вклучени таленти. Се очекува исходот да излезе на пазарот пред одморот на Денот на благодарноста, а наводно неколку студија и платформи за стриминг веќе го покажале својот интерес за купување на филмот добро познат на инволвираните.


Хил го имаше своето долгометражно режисерско деби со Mid90s кое беше објавено во 2018 година. Филмот, инспириран од сопственото детство на Хил во средината на 1990-тите, го следеше младото тинејџерско момче кое почнува да го поминува слободното време со група претежно постари скејтборди додека тој живее во 1990-тите Лос Анџелес. А24 го објави тој филм, кој беше добро прифатен од критичарите, освојувајќи вкупен резултат од 80% на Rotten Tomatoes, при што критичкиот консензус на веб-страницата гласеше: „Средната средина на 90-тите раскажува јасна, но носталгична приказна за полнолетството што може да го означи почетокот на поволна нова кариера за дебитантскиот писател-режисер Џона Хил“. Филмот беше номиниран за награди на Меѓународниот филмски фестивал во Берлин и наградите Independent Spirit.


Jonah Hill во Stutz TrailerImage преку Netflix

ПОВРЗАНИ:

Џона Хил ќе режира документарен филм за терапија во продукција на Хоакин Феникс за НетфликсНеговото документарно режисерско деби, Штуц, кое се врти околу Хил и неговиот терапевт д-р Фил Штуц, собра одлични текстови по објавувањето на Нетфликс претходно овој месец. Документарецот прикажува серија разговори помеѓу Штуц и Хил додека ги испитуваат животните приказни и менталното здравје, како и нивниот сопствен пристап кон терапијата. Хил, исто така, се најде на насловните страници кога објави дека повеќе нема да ја промовира својата работа, вклучувајќи го и Штуц, за да се заштити од напади на анксиозност.


Ривс е во средината на уште еден врв во кариерата. Во изминатите две години, тој се врати на своите иконски улоги како Теодор „Тед“ Логан во франшизата „Бил и Тед“, како и на неговата улога што ја одредува кариерата како Нео во „Воскреснувањето на Матрикс“. Тој ќе се врати како насловниот лик во Џон Вик: Поглавје 4 следната година, како и да ја повтори улогата во спин-офот Балерина, со Ана де Армас во главната улога - вести што ви ги пренесува ексклузивно Collider.Collider ќе има дополнителни информации за Исходот кога и кога ќе стане достапен. Во меѓувреме, можете да го видите трејлерот за Mid90s, претходниот режисерски напор на Хил, подолу.

TFA

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies