Крис Хемсворт вели дека прави пауза од глумата за да помине време со семејството откако се соочил со сопствената смртност

emalia
0

 Крис Хемсворт зема „слободно време“ од глумата откако ја заврши турнејата за новинарите за неговата нова документарна серија „Дизни+“ „Limitless“.


39-годишниот актер изјави за Vanity Fair дека по снимањето на последната епизода од серијата, која се фокусира на смртноста и смртта, решил да направи пауза од кариерата за да помине време со своето семејство. Ѕвездата на „Тор“ ги дели ќерката Индија (10) и 8-годишните синови близнаци Тристан и Саша, со сопругата Елса Патаки (46).


„Извршувањето епизода за смртта и соочувањето со сопствената смртност ме натера да одам: „О Боже, сè уште не сум подготвен да одам“, рече тој.Крис Хемсворт откри дека паузира од актерството.

Крис Хемсворт откри дека паузира од актерството. (Фото: Лиза Мари Вилијамс/Гети Имиџис)


Тој продолжи: „Сакам да седам и да бидам во овој простор со поголемо чувство на тишина и благодарност“.


КРИС ХЕМСВОРТ ДОЗНАВА ДЕКА ИМА „8 до 10“ ПАТИ ПОГОЛЕМА ВАЖНОСТ ДА БИДЕ АЛЦХАЈМЕРОВА БОЛЕСТ НА НОВАТА ЕМИСИЈА БЕЗ ОГРАНИЧЕНА


„И тогаш почнуваш да зборуваш за децата и семејството и да велиш: „О Боже мој, тие стареат, тие растат, а јас продолжувам да плескам уште еден филм врз друг филм“. Пред да знаете, тие имаат 18 години, се иселиле од дома, а јас го пропуштив прозорецот“.


Австралиецот објасни: „Навистина ми поттикна нешто да сакам да одвојам малку време.


„Сега кога ќе ја завршам оваа турнеја оваа недела, ќе одам дома и ќе имам добар дел од слободното време и само ќе се поедноставам. Бидете со децата, бидете со мојата сопруга“.


Во серијата од шест дела, Хемсворт ги тестира своите физички и ментални граници додека истражува како да се бори против стареењето и да го продолжи животот.


По снимањето на епизодата за смртта за неговата нова серија „Limitless“, актерот реши да одмори малку од кариерата за да помине време со семејството.

По снимањето на епизодата за смртта за неговата нова серија „Limitless“, актерот реши да одмори малку од кариерата за да помине време со семејството. (Дон Арнолд/WireImage)


За време на снимањето на шоуто, Хемсворт дознал дека има 8 до 10 пати поголеми шанси од просечниот поединец да развие Алцхајмерова болест.Во петтата епизода, тој се среќава со лекарот за долговечност, д-р Питер Атија и се подложува на серија генетски тестови.


„Го имаме секој тест на крвта што може да се направи“, му вели Атија на Хемсворт во емисијата. „И имаш две копии од APOE4. Комплет од мајка ти и комплет од татко ти“.


APOE4 е генот кој има најсилна корелација со развојот на Алцхајмерова болест; сепак, не се знае многу за тоа.


КЛИКНЕТЕ ТУКА ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА ЗАБАВНИОТ БИЛТЕН


„Идејата дека нема да можам да се сетам на животот што го доживеав, ниту на жена ми, моите деца, е веројатно мојот најголем страв“, искрено сподели ѕвездата на „Одмаздници“ во епизодата.


Атија му рече на Хемсворт: „Моето верување е дека ако го преземеме секој можен чекор, можеме да го намалиме вашиот ризик на кој било друг“.


За време на снимањето на шоуто, Хемсворт дознал дека има 8 до 10 пати поголеми шанси од просечниот поединец да развие Алцхајмерова болест.

За време на снимањето на шоуто, Хемсворт дознал дека има 8 до 10 пати поголеми шанси од просечниот поединец да развие Алцхајмерова болест. (Фотографија од Дон Арнолд/WireImage)


Актерот од „Extraction“ откри и дека неговиот дедо боледува од оваа болест. „Тој или со години не се сеќава кои сме ние, знаете, неговите внуци, но и неговите сопствени деца.Во своето интервју за Vanity Fair, Хемсворт рече дека ова откритие го навело да направи значителни промени во неговиот живот. Тој, исто така, откри дека Дизни + понудил да ги намали резултатите од неговите тестови од епизодата.


КЛИКНЕТЕ ТУКА ЗА да ја добиете АПЛИКАЦИЈАТА FOX NEWS


„Помислив: „Не, погледнете, ако ова е мотиватор за луѓето подобро да се грижат за себе и да разберат дека има чекори што можете да ги преземете - тогаш фантастично“, изјави Хемсворт за медиумот.


„Мојата грижа беше дека едноставно не сакав да манипулирам со него и да го предраматизирам и да го претворам во некој вид на хокеарско зграпчување на емпатија или што и да е за забава“.

black panther wakanda forever download watch black panther wakanda forever black panther wakanda forever online

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies