Џеф Сабота од Колтс ја пренесува сопственоста на фантастичниот фудбал на поранешната ѕвезда на НФЛ

emalia
0

 Џеф Сабот, привремениот тренер на Индијанаполис Колтс, во неделата ја прославуваше својата прва победа во кариерата со својот тим. Тоа е голема разлика од победите на кои беше навикнат оваа сезона...во фантастичниот фудбал.


За време на емитувањето на CBS на Колтс и Лас Вегас Рајдерс, споредната репортерка Мелани Колинс откри дека саботата морала да се откаже од својот фудбалски тим за фантазија кога ја прифатил работата од сопственикот на Колтс Џим Ирсеј.


Тоа беше лига со поранешни Бронкос и Колтс, вклучувајќи го и Пејтон Менинг, па Ерик Декер сега е генерален менаџер на купот во сабота.КЛИКНЕТЕ ТУКА ЗА ПОВЕЌЕ СПОРТСКИ ПОВЕЌЕ НА FOXNEWS.COM


Привремениот главен тренер на Индијанаполис Колтс, Џеф Сабота го поздравува тесниот крај на Никола Калиниќ пред фудбалскиот натпревар во НФЛ против Лас Вегас Рајдерс во Лас Вегас, недела, 13 ноември 2022 година.

Привремениот селектор на Индијанаполис Колтс Џеф Сабота го поздравува тесниот крај на Никола Калиниќ пред фудбалскиот натпревар во НФЛ против Лас Вегас Рајдерс во Лас Вегас, недела, 13 ноември 2022 година. (AP Photo/David Becker)


Колинс додаде дека Декер има „многу работа со неговиот список“.Додека Декер се занимаваше со тоа, саботата беше на страна и се уверуваше дека сопствениците на фантазијата сакаат да го гледаат Џонатан Тејлор како оди на работа во победата од 25-20 над Рајдерс.


Тејлор, кој беше тивок оваа сезона по лудата кампања во 2021 година, избувна 147 јарди на 22 носења и тачдаун за да го води патот на теренот за Инди.


ТОМ БРЕЈДИ ЗБОРУВА ЏЕФ САБОТНА ВНАГОВАЊЕ, ПРАШАН ДАЛИ МОЖЕ ДА „ДА ВЛЕДЕ И ДА ГО ТРЕНИРА ТИМ УТРЕ“


Саботата, исто така, наиде на брзи и други сопственици на фантазија кои можеби го имаа Сем Елингер како стартен бек за оваа недела.


Привремениот главен тренер на Индијанаполис Колтс, Џеф Сабота, го поздравува одбранбениот удар Бајрон Каварт пред фудбалскиот натпревар во НФЛ против Лас Вегас Рајдерс во Лас Вегас, недела, 13 ноември 2022 година.

Привремениот тренер на Индијанаполис Колтс Џеф Сабота го поздравува одбранбениот удар Бајрон Каварт пред фудбалскиот натпревар во НФЛ против Лас Вегас Рајдерс во Лас Вегас, недела, 13 ноември 2022 година. (AP Photo/Мет Јорк)


Додека Елингер беше вклучен како стартер на тренинзите во текот на целата недела, саботата го имаше ветеранот Мет Рајан под центар, повторно преземајќи ја таа улога откако поранешниот тренер го клупа за Елингер.


местенка

Сопственост


Рајан изгледаше многу подобро во неговото враќање, со 21 од 28 за 222 јарди и минливо тачдаун до Парис Кембел (седум уловувања, 76 јарди).


Одбраната на Колтс имаше проблеми со Даванте Адамс, кој постигна девет за 126 со тачдаун. Но, тие можеа да го спречат да фати топка на четвртото место на крајот од натпреварот до првата победа во саботата како главен тренер.


Привремениот тренер на Индијанаполис Колтс, Џеф Сабота, зборува за време на прес-конференција во тренинг објектот на фудбалскиот тим НФЛ, понеделник, 7 ноември 2022 година, во Индијанаполис.

Привремениот тренер на Индијанаполис Колтс, Џеф Сабота, зборува за време на прес-конференција во тренинг објектот на фудбалскиот тим НФЛ, понеделник, 7 ноември 2022 година, во Индијанаполис. (AP Photo/Дарон Камингс)


КЛИКНЕТЕ ТУКА ЗА да ја добиете АПЛИКАЦИЈАТА FOX NEWS


Ништо не ја надминува таа возбуда, така што може безбедно да се каже дека саботата е совршено добро да му ги предадеш работите на Декер до крајот на патот.


Скот Томпсон е спортски писател за Fox News Digital.


Source Link Source Link Source Link Source Link Source Link Source Link Source Link Source Link Source Link

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies