Човекот кој се закануваше дека ќе урне авион во Волмарт почина во затвор додека чекаше судење

Regiana Adela
0

Кори Вејн Патерсон (29) во понеделникот беше пронајден без одговор во федералниот затвор во Мајами, се вели во соопштението на Бирото за затвори на САД.

Аеродромски работник кој со часови леташе со украден двомоторен авион над северниот дел на Мисисипи и се закануваше дека ќе удри во продавница на Волмарт, почина во федералниот затвор додека го чекаше судењето, соопштија федералните власти во средата.

Бирото за затвори на САД соопшти дека Кори Вејн Патерсон (29) бил пронајден како неодговорен во понеделникот во федералниот затвор во Мајами.

„Персоналот што реагираше веднаш иницираше мерки за спасување на животот“, се вели во соопштението. „Персоналот побара итна медицинска помош... и напорите за спасување продолжија. Г.

Во соопштението се вели дека нема повредени вработени или други затвореници. Патерсон пристигна во затворот во Мајами во четвртокот.

Патерсон беше од Шенон, Мисисипи. Пред зори на 3 септември, тој зеде двомоторен Beechcraft King Air C90A од аеродромот во Тупело, Мисисипи, каде што имаше работа да гори авиони, соопшти полицијата. Тој кружеше пет часа над вознемирените Мисисипи пред да го заврши летот безбедно на поле со соја во близина на Рипли, Мисисипи.

Патерсон беше уапсен откако го приземји авионот и беше затворен поради државните обвиненија за големо кражба и терористички закани.

source link source link source link source link source link source link

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies