Раперот Блуфејс обвинет за обид за убиство во Лас Вегас

Regiana Adela
0

 Раперот „Тотијана“ (25) е обвинет за пукање минатиот месец, соопшти полицијата.


Раперот Блуфејс е уапсен во вторникот во Лас Вегас под сомнение за обид за убиство, соопшти полицијата.


Блуфејс (25), чие вистинско име е Џонатан Портер, е осомничен во пукотницата на 8 октомври, соопшти полицијата.


Деталите за пукањето беа недостапни, а сè уште немаше онлајн запис во вторникот вечерта на Портер во притворскиот центар во округот Кларк.


Неговата издавачка куќа не одговори веднаш на барањето за коментар.


Блуфејс е познат по неговото брзо, разговорно рапување. Тој го привлече националното внимание со неговиот топ 10 хит „Тотијана“.


Тој не беше срамежлив за неговата почит кон животот на бандите, гордо облечена во сино омилено од Крипс и сними „Respect My Cryppin'“ со Снуп Дог, песна објавена во 2020 година.


Блуфејс е роден во Лос Анџелес и се преселил низ државата додека растел. Тој играше фудбал за Државниот универзитет во Фајетвил во Северна Каролина пред да се фокусира на неговата музичка кариера.

source link

source link

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies