Џеј Лено има изгореници од трет степен на лицето, можеби ќе треба кожни графтови по пожар во гаража

emalia
0

 Беа потребни првите 10 недели од сезоната на НФЛ 2022 година, но конечно имаше вистинска драма.


Командансите на Вашингтон ги вознемирија Филаделфија Иглс за да ја прекинат нивната серија без пораз, додека Минесота Викингс завршија со масовен кам-бек против Бафало Билс за да победат по продолжение. Викинзите и орлите ќе ги променат местата во најновото рангирање на моќта пред 11-та недела.


Канзас Сити Чифс забележа победа над Џексонвил Јагуарс, правејќи го да изгледа малку полесно отколку што првично се очекуваше. Грин Беј Пекерс, исто така, предизвикаа вознемиреност поради Далас Каубојс во продолженијата.КЛИКНЕТЕ ТУКА ЗА ПОВЕЌЕ СПОРТСКИ ПОВЕЌЕ НА FOXNEWS.COM


Имаше многу мрдања и тресење на најновото рангирање.


1). Минесота Викингс (8-1)

Бекот на аголот на Минесота Викингс, Патрик Петерсон (7) трча со топката откако го упати бекот на Бафало Билс, Џош Ален, додека Камрин Бајнам (24) гледа во продолженијата на фудбалскиот натпревар од НФЛ, недела, 13 ноември 2022 година, во Орчард Парк , N.Y.

Бекот на аголот на Минесота Викингс, Патрик Петерсон (7) трча со топката откако го упати бекот на Бафало Билс, Џош Ален, додека Камрин Бајнам (24) гледа во продолженијата на фудбалскиот натпревар од НФЛ, недела, 13 ноември 2022 година, во Орчард Парк , Њујорк (АП Фото/Џошуа Бесекс)


Претходен ранг: 3


Резултат 10-та недела: победа над Билс со 33-30


Натпревар за 11-та недела: недела против каубојци


Кирк Казинс и Џастин Џеферсон се покажаа во продолжението на победата над Билс. Тие се на врвот на НФЛ, во моментов.


--


местенка

2). Филаделфија Иглс (8-1)

Претходен ранг: 1


Резултат 10-та недела: пораз од Commanders со 32-21


Натпревар за 11-та недела: недела @ Colts


Орлите направија неколку глупави грешки во нивната загуба од командантите. Навредата сè уште може да се покаже, но грешките ќе треба да се смират.


--


3). Канзас Сити Чифс (7-2)

Бекот на Канзас Сити Чифс, Патрик Махомес ги поздравува навивачите по фудбалскиот натпревар во НФЛ против Џексонвил Јагуарс, недела, 13 ноември 2022 година, во Канзас Сити, Мо.

Бекот на Канзас Сити Чифс, Патрик Махомес ги поздравува навивачите по фудбалскиот натпревар во НФЛ против Џексонвил Јагуарс во недела, 13 ноември 2022 година, во Канзас Сити, Мо. (AP Photo/Charlie Riedel)


Претходен ранг: 2


Резултат 10-та недела: победа над Јагуарс со 27-17Натпревар за 11-та недела: недела @ Полначи


Шефовите го задржаа своето упориште на АФЦ Западот. Тие го победија Џексонвил со релативно лесно.


--


4). Мајами Делфинс (7-3)

Претходен ранг: 9


Резултат 10-та недела: победа над Браунс со 39-27


Натпревар за 11-та недела: Збогум


Делфините влегуваат една недела откако ги нападнаа Брауновите. Туа Таговаилоа влегува во трката за МВП.--


5). Бафало Билс (6-3)

Џош Ален #17 од Бафало Билс сигнализира кон страничната линија во текот на првата четвртина против Минесота Викингс на стадионот Хајмарк на 13 ноември 2022 година во Орчард Парк, Њујорк.

Џош Ален #17 од Бафало Билс сигнализира кон страничната линија во текот на првата четвртина против Минесота Викингс на стадионот Хајмарк на 13 ноември 2022 година во Орчард Парк, Њујорк. (Исаија Васкез/Getty Images)


Претходен ранг: 4


Резултат 10-та недела: пораз од Викинзи со 33-30


Натпревар за 11-та недела: недела против Браунс


Повредата на лактот на Џош Ален се чинеше дека не влијаеше премногу на него. Тој ќе мора да ги поправи сопствените грешки и да ги затвори натпреварите, особено против големите противници.


--


6). Њујорк Џајантс (7-2)

Претходен ранг: 10Резултат 10-та недела: победа над Тексас со 24-16


Натпревар за 11-та недела: Недела против Лавови


Дали џиновите се навистина добри. Но, мора да се оддалечат лошите противници. Тие постигнаа седум победи за прв пат од 2016 година.


--


7). Далас каубојс (6-3)

Мајкл Галуп (13) од Dallas Cowboys и CeeDee Lamb (88) го слават тачдаунот на Лемб за време на второто полувреме на фудбалскиот натпревар во НФЛ против Грин Беј Пакерс недела, 13 ноември 2022 година, во Грин Беј, Вис.

Мајкл Галуп (13) од Dallas Cowboys и CeeDee Lamb (88) го слават тачдаунот на Лемб за време на второто полувреме од фудбалскиот натпревар во НФЛ против Грин Беј Пакерс недела, 13 ноември 2022 година, во Грин Беј, Виз. (AP Photo/ Мајк Ромер)


Претходен ранг: 5


Резултат на 10-та недела: пораз од Пакерс со 31-28


Натпревар за 11-та недела: недела @ ВикинзиДалас загуби блиска победа од Пекерс минатата недела. Одбраната ќе ја затвори вратата. Задачата станува поголема со Викинзите.


--


8). Балтимор Равенс (6-3)

Претходен ранг: 6


Резултат од 10-та недела: Збогум


Натпревар за 11-та недела: Недела против Пантери


Балтимор доаѓа од чао и ќе гледа кон плеј-офот во текот на сезоната.


--


9). Њујорк Џетс (6-3)

Бекот на Њујорк Џетс, Зак Вилсон (2) фрла додавање за време на првото полувреме на фудбалскиот натпревар во НФЛ против Бафало Билс, недела, 6 ноември 2022 година, во Ист Радерфорд, Њ.

Бекот на Њујорк Џетс, Зак Вилсон (2) фрла додавање за време на првото полувреме од фудбалскиот натпревар во НФЛ против Бафало Билс, недела, 6 ноември 2022 година, во Ист Радерфорд, Њу Џерси (AP Photo/Noah K. Murray)


Претходен ранг: 8


Резултат од 10-та недела: Збогум


Натпревар за 11-та недела: недела @ Patriots


Source Link Source Link Source Link Source Link

Авионовите а

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies