Убиства во Ајдахо: Полицијата ги исклучува цимерите, случајните минувачи на камиони со храна како осомничени

emalia
0

 МОСКВА, Ајдахо – Двајцата цимери кои живееја со четворицата студенти на Универзитетот во Ајдахо, кои беа убиени на 13 ноември, не се осомничени во случајот, објави полицијата во петокот попладне.


Полицијата, исто така, ја отфрли можноста маж случаен минувач виден на снимките од безбедносните камери како стои покрај жртвите Кејли Гонкалвез (21) и Медисон Моген (21) во близина на камион со храна во центарот на Москва, Ајдахо, каде што двете жртви последен пат беа видени во јавноста рано на почетокот. 13 ноември — како осомничени.


„Дополнително, онлајн извештаите дека жртвите биле врзани и затворени не се точни. Идентитетот на повикувачот на 911 не е објавен“, се вели во соопштението за печатот од Московската полиција.Оттаму додаваат дека од петокот попладне немаат осомничени за четирикратното убиство, а ниту оружје не пронашле.


УНИВЕРЗИТЕТ НА АЈДАХО ВРЕМЕ: ШТО ЗНАЕМЕ ЗА КОЛЕЊЕТО НА ЧЕТИРИ СТУДЕНТИ


Московската полиција немаше ниту еден осомничен во притвор за убиството на четворица студенти на Универзитетот во Ајдахо на 13 ноември.

Московската полиција немаше ниту еден осомничен во притвор за убиството на четворица студенти на Универзитетот во Ајдахо на 13 ноември. (Дерек Шук за Fox News Digital/Instagram)


Полицијата првично одговорила на повикот на 911 кој пријавил онесвестено лице во 11:58 часот на 13 ноември и ги пронашла четворицата починати студенти по пристигнувањето.


УБИСТИЈА ВО АЈДАХО: ВО КУЌАТА ВО КАМПУСОТ КАДЕ БЕА УБИЕНИ 4 СТУДЕНТИ


Четирите жртви, кои биле пријатели и членови на различни братства и сестрински групи во кампусот, се Итан Чапин (20); Ксана Кернодл, 20; Кејли Гонкалвес, 21; и Медисон Моген, 21.


Инспекторите летаат со дрон над домот во Москва, Ајдахо во петок, 18 ноември 2022 година, каде минатиот викенд се случи четирикратно убиство.

Инспекторите летаат со дрон над домот во Москва, Ајдахо во петок, 18 ноември 2022 година, каде минатиот викенд се случи четирикратно убиство. (Дерек Шук за Fox News Digital)


Шефот на московската полиција Џејмс Фрај изјави во средата дека истражителите веруваат дека жртвите биле убиени околу 3 часот или 4 часот наутро.


УБИСТВА НА СТУДЕНТИТЕ НА АЈДАХО: СОВЕШНИК ГИ ОБЈАВИ НАОДИТЕ ОД АВТОПСИЈАТАВо петокот, полицијата појасни дека судскиот вештак во округот Латах „изјавил дека четирите жртви најверојатно спиеле, некои имале одбранбени рани и секоја била избодена повеќе пати“.следно

Слика 1 од 7

Во Ајдахо се истражува четирикратно убиство. (Дерек Шук за Fox News Digital)


Локалните, државните и федералните службеници се вклучени во истрагата и обработуваат речиси 500 совети. Спроведоа и 38 интервјуа „со поединци кои можеби имаат информации за убиствата“.


УБИСТВА НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА АЈДАХО: СЕШТЕ МОЖНА ЗАКАНА БЕЗ СОМНИЧЕНИ ВО ПРИТВОР, велат од полицијата


Московската полиција назначи четворица детективи, 24 патролни службеници и пет помошен персонал за случајот. ФБИ има 22 истражители во Москва, 20 агенти во други области на САД и двајца агенти од Одделението за анализа на однесувањето. Државната полиција на Ајдахо распореди 20 истражители, 15 државни војници, службеник за информации од јавен карактер и тим на судска служба на местото на настанот, како и 15 униформирани војници за да им помогнат на другите патроли.


Инспекторите пред домот каде што беа убиени четворица студенти од Универзитетот во Ајдахо.

Инспекторите пред домот каде што беа убиени четворица студенти од Универзитетот во Ајдахо. (Дерек Шук за Fox News Digital)


Инспекторите во петокот беа видени како собираат отпечатоци од прсти и фотографираат од прозорците од надворешната страна на куќата каде што биле убиени жртвите.


УБИСТВА НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА АЈДАХО: ДВАЈЦА ЦИМЕРИ БЕЛЕ ДОМА КОГА БИЛЕ УБИЕНИ ЧЕТИРИ СТУДЕНТИ


„Полициската управа во Москва се заблагодарува на нашата заедница за нивната континуирана поддршка, разбирањето на ограничените информации што можеме да ги споделиме и трпението во овој тежок период“, се вели во соопштението на полицијата.


местенка

Инспекторите фотографираат надвор од домот каде што беа убиени четворица студенти.

Инспекторите фотографираат надвор од домот каде што беа убиени четворица студенти. (Дерек Шук за Fox News Digital)


КЛИКНЕТЕ ТУКА ЗА да ја добиете АПЛИКАЦИЈАТА FOX NEWS


Многу студенти го напуштија кампусот рано пред паузата за Денот на благодарноста по трагедијата.


OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY OLHY

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies