Крајот е близу! Трејлер за „Halloween Ends“, актерска екипа, датум на објавување, детали за стриминг, теории, спојлери и повеќе

emalia
0

 Ако ве чеша да ја видите судбината на Мајкл Мајерс и Лори Строд, еве што треба да знаете за „Halloween Ends“, последниот дел од новата трилогија.


Џејми Ли Кертис ја репризира нејзината улога на Лори Строд последен пат за завршувањето на Ноќта на вештерките, продолжувајќи ја нејзината потрага по одмазда против Мајкл Мајерс поради тоа што направи хаос во градот Хадонфилд и убиваше безброј поединци. Филмот беше катарзичен за Кертис.


„Последната снимка [снимена] беше [дел од] ноќно снимање и јас бев во автомобил - тоа беше одблиску од мене во автомобилот. И кога излеговме од автомобилот, беше 4:30 во утро и на екранот беше сликата од моето лице“, се присети таа на PEOPLE. „И сфатив дека тоа е последната слика на Лори Строд по 44 години прикажување на неа. Зар не е тоа неверојатно?


Добијте ја целата топка за Ноќта на вештерките, вклучувајќи ги и актерската екипа, трејлерот, датумот на издавање, како да гледате и да ги поддржувате теориите за последниот филм во франшизата, но внимавајте на спојлери за Ноќта на вештерките и спојлери за Ноќта на вештерките кои убиваат!транзиција-лого

Поврзано: Како да го гледате секој филм за Ноќта на вештерките по ред


Дали има трејлер за Halloween Ends?

Првиот официјален трејлер за Halloween Ends беше објавен на 20 јули 2022 година.


Можете да го слушнете тешкото дишење на Мајкл Мајерс во неговата маска, како и иконската тематска песна на франшизата. Трејлерот се отвора од гледна точка на Мајерс, влегувајќи во куќа во која Лори Строд го чека со пиштол, велејќи му: „Ајде, одиме“.


Трејлерот потоа се префрла на Строд и Маерс кои се борат против него, како и Мајерс кој тргнува по други невини луѓе и ги враќа претходните филмови за Ноќта на вештерките. Завршува со тоа што Строд му вели на серискиот убиец: „Дојди и земи ме мајката**кер“.
Последниот трејлер за Halloween Ends беше објавен на 27 септември 2022 година. Започнува со Кертис како Строд во гласот, објаснувајќи дека поминаа четири години откако Мајкл Мајерс исчезна - но тој се врати на старите начини, речиси веднаш задавувајќи човек до смрт во тунел само неколку секунди по отворањето на приколката. Иако другите, вклучително и нејзината внука Алисон, ги отфрлаат предупредувањата на Строд како хистерија и параноја, таа им кажува дека Мајерс се чувствува поопасно сега од кога било досега... и врз основа на неговите убиства само во рекламата, не се сомневаме во неа. Добиваме и преглед на нивната последна пресметка, при што Струд можеби ја навестува сопствената смрт како жртва за да ги заштити сите други од „The Shape“.
Поврзано: од Типи Хедрен во Птиците до Џејми Ли Кертис во Ноќта на вештерките, 11 жестоки женски хероини од хорор филмови


Што е заплетот на Ноќта на вештерките Краевите?

Официјалната заплетот на Ноќта на вештерките е откриена во описот на трејлерот на YouTube, и тоа е на некој начин отстапување од Ноќта на вештерките и Ноќта на вештерките Kills, кои и двете се случија веднаш еден по друг - всушност, Halloween Kills започнува во исто возење со автомобил од крајот на Ноќта на вештерките. Официјалниот синопсис на Halloween Ends е подолу:


Четири години по настаните од минатогодишните убиства на Ноќта на вештерките, Лори живее со нејзината внука Алисон (Анди Матичак) и го завршува пишувањето на своите мемоари. Мајкл Мајерс не е виден оттогаш. Лори, откако му дозволуваше на сеништето на Мајкл да ја одреди и да ја вози нејзината реалност со децении, реши да се ослободи од стравот и бесот и да го прифати животот. Но, кога еден млад човек, Кори Канингем (Рохан Кембел; Харди Бојс, Вирџин Ривер), е обвинет за убиство на момче кое го чувал, тоа запали каскада од насилство и терор што ќе ја принуди Лори конечно да се соочи со злото што може. т контрола, еднаш засекогаш.Кертис откри на New York Comic-Con во октомври 2022 година дека надежта е тема во последниот дел од трилогијата што започна во 2018 година.


„Ако немаме надеж, толку сме задоволни... На Лори Строд конечно ѝ беше дадена помошта што ѝ беше потребна секогаш. Сега на Лори Строд и е дадена терапија на тага по смртта на Карен во операта на крајот на Kills“, рече таа. „Лори Строд можеше - не лечи, туку научи да живее заедно со нејзината тага. Тоа не ја троши. Тоа и дозволува да постои. И можеби за секунда ќе ја добиете идејата дека можеби Лори Строд ќе биде добро“.


Таа додаде: „Лори Строд се насмевнува за секунда пред таванот да се сруши врз неа и да започне остатокот од драмата. Но, има момент, па верувам дека има малку надеж во овој филм“.Поврзано: Џејми Ли Кертис на нејзиното враќање во франшизата за Ноќта на вештерките


Кој е датумот на објавување Halloween Ends?

Halloween Ends доаѓа во кината и Peacock Premium на 14 октомври 2022 година.


Кој е во актерската екипа за Ноќта на вештерките?

Потврдената екипа на Halloween Ends вклучува:


Џејми Ли Кертис како Лори Строд

Џејми Ли Кертис како Лори Строд во „Halloween Ends“

Џејми Ли Кертис како Лори Строд во „Halloween Ends“


Универзални слики


„Сè што е добро во мојот живот дојде од таа мала канцеларија на булеварот Кахуенга во Холивуд ... кога Џон Карпентер и Дебра Хил

SOurce Link SOurce Link SOurce Link SOurce Link SOurce Link SOurce Link

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies