„Top Gun: Maverick“ се искачува на Paramount+ на време за Божиќ

emalia
0

 Најголемиот филм на летото конечно си најде дом на стриминг. По слетувањето на дигитални и 4K Ultra HD, Blu-ray и DVD претходно оваа година, високолетачкиот Top Gun: Maverick официјално ќе биде премиерно прикажан на Paramount+, домот за стриминг на неговото матично студио, точно на време за Божиќ на 22 декември. Пристигнувањето на наследното продолжение на Том Круз е долгогодишно, откако филмот заработи преку милијарда долари на кино благајните, и сигурно ќе биде совршен часовник за семејствата насекаде, без разлика дали го гледале шест пати. (виновни) или само што се среќаваат со Маверик и екипажот за прв пат.


Филмот, кој официјално е петти филм со најголема заработка во историјата на домашното кинематографија, ја одушеви публиката кога беше премиерно прикажан на викендот на Денот на сеќавањето, следејќи ги авантурите на Пит „Маверик“ Мичел по настаните од Топ Ган од 1986 година, кога тој е повикан назад во Школата за борбено оружје за да обучи нова група пилоти за потенцијално смртоносна мисија - вклучувајќи го и Бредли „Петл“ Бредшо (Мајлс Телер), син на неговиот починат поранешен РИО, Гуска. Неговата доминација не запре тука, а филмот е лесно еден од најдобрите во годината, доминирајќи на бокс офисот и стана филм со најголема заработка на Парамаунт досега, надминувајќи ги дури и легендарните височини на Титаник на Џејмс Камерон со својата приказна за решителност и срце. , враќајќи ги старите лица (вклучувајќи го и Том „Ледениот човек“ Казански од Вал Килмер) и воведување нови.Затвори


Исто така, имаше шпекулации за тоа дали филмот има доволно „потреба од брзина“ за да стигне до овогодинешното доделување на Оскарите, со шумови дека би можел да добие барем неколку технички номинации, ако не и шут за поголемите награди, вклучително и Најдобар филм и најдобар актер за Круз. Дали тоа навистина ќе се случи, може некој да претпоставува, но со оглед на тоа што продолжението веќе собра голем број номинации на Sunset Circle Awards оваа недела, нема сомнеж дека Маверик и остатокот од Dagger Squad се барем во игра.


Top gun maverickImage преку Paramount Pictures

ПОВРЗАНИ:

Што го прави „Tron: Legacy“ стилски претходник на „Top Gun: Maverick“


Филмот моментално е достапен за дигитален пренос, како и во физички формати, кои вклучуваат голем број посебни карактеристики, вклучително и поглед на тоа како се создадени неверојатните воздушни секвенци на филмот, како и музичките видеа за двата саундтрак синглови на филмот, на OneRepublic „I Ain't Worried“ - звукот на сечие лето, се чини - и „Hold My Hand“ на Лејди Гага, што речиси сигурно има шанса да и донесе на ѕвездата уште една награда за најдобра оригинална песна на Оскарите.Top Gun: Maverick, со Глен Пауел, Моника Барбаро, Џеј Елис, Грег Тарзан Дејвис, Дени Рамирез, Луис Пулман, Џон Хам и Џенифер Конели, ќе го има своето деби за стриминг на Paramount+ на 22 декември. Погледнете го промо клипот за изданието на филмот подолу:

datastudio google datastudio google datastudio google

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies