Џони Деп е личност број 1 во тренд на Google во 2022 година; Само Амбер Херд е на третото место веднаш до Вил Смит

Regiana Adela
0

Џони Деп ја ѕвери својата поранешна сопруга Амбер Херд во тренд личност на Google со тоа што го освои првото место.

Нема сомнение дека  Џони Деп  го привлече вниманието на јавноста оваа година поради неговата правна битка со поранешната сопруга  Амбер Херд . Според извештајот, ѕвездата на  Пиратите од Карибите е на  врвот на трендовските луѓе на Google за 2022 година.

Џони Деп е на врвот на најтрендираните луѓе на Google во 2022 година
Деп (59) носи најмногу сообраќај на Google меѓу дискусиите на познати личности на платформата. Тој „имаше висок скок во сообраќајот во подолг период во 2022 година во споредба со 2021 година“,  објави People  .

Зад Деп е Вил Смит, кој исто така се најде на насловните страници по инцидентот со шлаканицата на Оскар со Крис Рок на почетокот од оваа година. Херд, исто така, се најде во првите три по нејзиното јавно објавено судење за клевета против Деп.

Топ 5 ги заокружуваат Антонио Браун и Кари Лејк. Комичарот Рок, кому Смит му удри шлаканица на сцената за време на доделувањето на Оскарите, се појави на седмото место.

Пред неодамнешниот извештај, Херд наводно беше  најпребаруваната славна личност на Google за 2022 година . Таа беше на врвот на листата со просечни 5,6 милиони пребарувања месечно само во Соединетите Држави, според Celeb Tattler (преку  New York Post ). Меѓутоа, во тоа време, Деп внимателно ја следеше на второто место. Очигледно,   актерот  „ Пирати “ ја надмина ѕвездата на „ Аквамен  “.

Нетизените реагираат на тоа дека Џони Деп доминира на листата на трендови на Google во 2022 година
По извештајот дека Деп е број 1 во тренд личност на годината на Google, реагираа неколку корисници на мрежата, а многумина се пошегуваа дека Херд повторно го брка нејзиниот поранешен сопруг.

„Зошто таа продолжува да го брка овој сиромав човек? еден  коментираше . Друг  додаде : „Таа секогаш го следи!“ со смеење емоџи.

fjee fjee fjee fjee fjee

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies