Три храбри предвидувања за 17-та недела на НФЛ, плус Титаните може да имаат контроверзии за QB и една резолуција за секој тим

emalia
0

 Добредојдовте во последниот билтен на Pick Six од 2022 година!


30 декември е и немам поим како стигнавме овде. Мислам, не се ни сеќавам дека заврши октомври. Бидејќи новата година доаѓа овој викенд, решивме дека сега ќе биде добро време да излеземе со една резолуција за секој тим од НФЛ, така што тоа е една од работите што ќе ги правиме во денешниот билтен.


Моја лична резолуција е да пијам помалку кафе затоа што почнувам да мислам дека 17 шолји дневно можеби не се добри за моето здравје. Покрај делењето резолуции, ќе ја разгледаме и ненадејно интересната QB ситуација на Титаните, плус ќе направиме неколку избор за сите клучни игри во 17-та недела.


Добро, ајде да дојдеме до последниот преглед на 2022 година.


Запомнете, ако викендов се дружите со семејството и/или пријателите, треба да им кажете на сите да се пријават за билтенот. За да ги регистрирате, сè што треба да направите е да кликнете овде и потоа да ја споделите оваа врска со нив. Пријавувањето некого е одличен подарок за новата година и тоа главно затоа што е бесплатно. Секој сака бесплатно.


1. Денешна емисија: Титаните може да имаат контроверзија за QB откако ќе ги исплашат Каубојците

joshua-dobbs.jpg

Џошуа Добс Гети слики

Последниот натпревар во четврток вечер во годината беше изненадувачки забавен. Со тоа што Титаните ги клупаа повеќето од своите стартери, се чинеше дека играта е предодредена да биде победа на Каубојците. Наместо тоа, ние всушност добивме драма, бидејќи тоа беше натпревар со еден резултат во четвртата четвртина пред Далас да се повлече и да победи со 27-13.По натпреварот, Рајан Вилсон, Вил Бринсон и јас се собравме за да снимиме 25-минутен подкаст за натпреварот. Еве неколку клучни точки што ги разгледавме:


Титаните може да имаат контроверзија за QB. Откако Рајан Танехил заврши за сезоната, преовладуваше мислата дека дебитантот Малик Вилис ќе биде стартер на тимот во 18-та недела против Џексонвил, но тоа можеби повеќе нема да биде случај. Тренерот на Титанс, Мајк Врабел, во четвртокот ги изненади сите со тоа што Џош Добс го направи почетниот QB, и иако тој беше во списокот само осум дена пред почетокот, тој всушност изгледаше прилично добро со оглед на околностите, завршувајќи 20 од 39 додавања за 232. дворови и тачдаун. Овие бројки се исклучително импресивни кога ќе се земе предвид дека Вилис не успеа да надмине 100 јарди во ниту еден од овие три старта оваа година. (Тој е исфрлен само за ВКУПНО 234 јарди во неговите три стартови заедно.) Покажувањето на Добс беше исто така импресивно ако се земе предвид дека тој го направи ова без неколку офанзивни стартери на Титаните на теренот, вклучувајќи го и Дерик Хенри.

Врабел нема да се обврзе на QB за 18-та недела. По натпреварот, Врабел одби да именува стартер за клучниот натпревар на Тенеси од 18-та недела против Јагуарите. „Тоа беше одлична можност да се оцени Џош и ќе донесеме одлука понатаму“, рече Врабел, преку официјалната веб-страница на тимот. „Мислев дека направи некои добри работи, и очигледно неколку фрлања би сакал да ги врати назад. Ќе видиме каде ќе бидат работите тука за неколку дена“. Нападот „Титани“ се проби под водство на Вилис во три различни натпревари оваа година, и врз основа на она што Добс можеше да го постигне против Каубојците по само осум дена во списокот, тука се претпоставува дека тој на крајот ќе биде именуван за стартер за натпреварот следната недела. што ќе биде за титулата АФЦ Југ.

Каубојците не изгледаат импресивно. Со „Титаните“ кои клупаат повеќе стартери во четвртокот, ова се чинеше како натпревар во кој Каубојците требаше да доминираат, но тоа не се случи. Одејќи во четвртата четвртина, ова беше натпревар со четири поени (17-13), а тоа е најмногу поради тоа што Каубојците не можеа да се тргнат од својот пат. За време на едно истегнување во првото полувреме, Каубојците ја превртеа топката со три директни посед, а секое од тие загубени топки дојде од Дак Прескот, кој загуби на удар при удар, а исто така уфрли и две прекини. Прескот уфрли 12 прекини од 10-та недела, што е најмногу во НФЛ. Тој исто така е врзан за водство во лигата во прекини во сезоната (14) иако пропушти пет натпревари поради повреда на палецот. Ако Прескот не може да ги разниша овие борби, ќе биде тешко за каубојците да излезат од првата рунда од плејофот. Каубојците навистина имаа две офанзивни светли точки со CeeDee Lamb (11 фаќања, 100 јарди) и Далтон Шулц (седум уловувања, 56 јарди, два тачдаун). Со својот настап од 100 јарди, Ламб сега е првиот примач на каубојци по Терел Овенс во 2007 година кој ја достигна границата од 100 јарди во три последователни натпревари.

Каубојците сè уште се живи за титулата во NFC East. Иако беше грда победа, сепак се брои во поредокот. И благодарение на победата, Каубојците сè уште имаат надворешен удар за титулата NFC. Ако каубојците сакаат да ја освојат дивизијата, треба да победат во 18-та недела против Вашингтон и им требаат Орлите да ги загубат последните два натпревари (Светци, Џајантс). Иако шансите се наредени против Каубојците, тоа не е невозможно. Орлите можеби нема да ја имаат Џејлен Хертс Сунда

uersdj uersdj uersdj uersdj uersdj uersdj uersdj

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies