Кејт Винслет постави нов рекорд за подводно дишење во „Аватар 2“

Regiana Adela
0

Некои животи се променија кога Кејт Винслет ја презеде улогата на Роуз Девит Букатер-Досон-Калверт во блокбастерот Титаник од 1997 година . Кој некогаш може да ги заборави емотивните водени сцени меѓу неа и Леонардо ди Каприо? Неодамна, Винслет се врати во океанот додека глуми во продолжението на друг мегахит, Аватар .

Наградуваниот режисер Џејмс Камерон уште еднаш ги поместува границите на уметноста и технологијата со Avatar: The Way of Water бидејќи користи технологија за снимање на движење што никогаш досега не била постигната под вода. Актерите се соочија со предизвик да глумат во вода додека нуркаа во океанот на Хаваи.

И покрај борбата за изведување под вода, ѕвездата на „Кобилата од Исттаун“ го победи рекордот на Том Круз „Невозможна мисија“ за задржување здив под вода додека успешно го задржа здивот седум минути и 12 секунди за време на снимањето на „ Аватар 2“ .

Во едно неодамнешно интервју , Винслет го коментираше своето достигнување: „Беше брилијантно и бев многу горда на себе и веројатно никогаш повеќе нема да можам да го направам тоа“.

„Тоа се случи на крајот на четиринеделниот прилично интензивен тренинг и беше во резервоарот за нуркање, беше во резервоарот за обука. Но, ми се допадна“, раскажа актерката од Холидеј .

tdju tdju

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies