Дизни ја откри целосната листа на содржини од „Војна на ѕвездите“ за 2023 година

Regiana Adela
0

И покрај крајот на годината, гладот ​​на обожавателите за нова содржина од нивните омилени франшизи секогаш копнее да се засити. Marvel веќе ја објави нивната листа за 2023 година, а DC размислува да го стори истото. Универзумот на „ Војна на ѕвездите “, исто така, со нетрпение очекува да ги нахрани фановите со три нови живи и три анимирани серии кои ќе имаат премиера на Дизни плус следната година. За прв пат студиото ги откри синопсите на секоја за да ги задева фановите.

За да го започне првиот квартал, Дизни очекува да ја објави втората сезона на Star Wars: The Bad Batch на 4 јануари 2023 година. Bad Batch се фокусира на раскажување на приказната за непријателските клонови после Војната на клоновите . За својата нова сезона, изгледа дека ќе го продолжи патувањето на круните војници додека тие се движат низ империјата по падот на Републиката. И покрај тоа што не добива толку внимание како Мандалоријан и Оби-Ван Кеноби , Bad Batch е сè уште важен за франшизата затоа што го поврзува наративот и одговара на народни прашања за универзумот на Star Wars . Трејлер подолу:

Со датумот на објавување на 1-ви март, 3-та сезона на Мандалоријан со нетрпение очекува да навлезе длабоко во мандалориското учење додека го прошируваат галактичкиот пат на Грогу и на осамениот пиштолџија додека се вкрстуваат со старите сојузници и создаваат нови непријатели. Мандалоријан веднаш ги освои срцата на лојалистите на „Војна на ѕвездите“ со својата прекрасно направена приказна и сцените преполни со акција. Погледнете го трејлерот подолу:

И покрај тоа што нема дефинитивен датум на објавување, Ахсока се очекува да дебитира кон крајот на летото 2023 година. Кога Ахсока на Росарио Досон се појави како гостин во 2-та сезона на Мандалоријан за да му помогне на Дин Џарин да открие повеќе за потеклото на Бејби Јода како Џедај, таа веднаш ја фати интересот на публиката и почна да им дава надеж за нејзината самостојна серија „Војна на ѕвездите“. Точните детали за Ахсока сè уште се под обвивка, но сигурно ќе ја исполни возбудата и ќе го продолжи наследството на франшизата.

Списокот, исто така, вклучува суптилни детали за Star Wars: Skeleton Crew , Star Wars : Visions-Volume 2 , Star Wars: Young Jedi Adventures и Star Wars: Rangers of the New Republic , заедно со две други серии кои моментално се во продукција и цел за издание во 2024 година: Андор сезона 2 и The Acolyte 

Останете во тек со Epicstream бидејќи сите се радуваме на големата година во универзумот на Star Wars.

tbg tbg

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies