Само убиства во зградата Сезона 3 на Hulu Поставен прозорец со датум на издавање

emalia
0

 Повеќе од четири месеци откако наградуваната хумористична серија за убиства ја заврши својата втора сезона од 10 епизоди, Дизни го откри датумот на објавување на „Единствените убиства во зградата“ во третата сезона.


Во неодамна објавената статија на D23 која ги истакнува претстојните проекти на Дизни во 2023 година, беше потврдено дека само убиства во зградата сезона 3 е еден од многуте оригинали на Хулу кои треба да бидат премиерно прикажани следната година. Ова е прва официјална потврда за третата сезона која доаѓа во 2023 година, така што фановите нема да мора да чекаат премногу долго за повеќе несреќи на сега веќе иконското трио. Прославената серија, исто така, моментално е номинирана за четири награди „Златен глобус“, вклучително и за најдобра телевизиска серија, за најдобра актерка за Селена Гомез и за најдобар актер за Стив Мартин и Мартин Шорт.


Само „Убиствата во зградата“ се центрира околу тројца странци кои споделуваат опсесија со вистински криминал и одеднаш се наоѓаат завиткани во едно. Во серијата глумат Мартин Шорт, Селена Гомез, Стив Мартин, Нејтан Лејн, Арон Домингез и Ејми Рајан. Сезона 3, исто така, ќе ја прикажува ѕвездата на Marvel Cinematic Universe, Пол Руд, како актерот од Бродвеј, Бен Гленрој.


„Во втората сезона, по шокантната смрт на претседателот на одборот на Арконија, Бани Фолгер, Чарлс, Оливер и Мејбел се тркаат да го откријат нејзиниот убиец“, се вели во синопсисот. „Сепак, следуваат три (несреќни) компликации - триото е јавно вмешано во убиството на Бани, тие сега се предмет на натпреварувачки подкаст и мора да се справат со еден куп соседи од Њујорк кои сите мислат дека извршиле убиство“.



Only Murders in the Building потекнува од ко-сценаристи и ко-креатори Стив Мартин и Џон Хофман (Грејс и Френки). Неговите извршни продуценти се Мартин, Хофман, Шорт, Гомез, Џејми Бабит, Ден Фогелман и Џес Розентал.

awqasd saefwsef rtyrtrtg gbrtghrtf rtrtrt6

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies