5 идеи за лесни оброци помеѓу Божиќ и Нова Година

emalia
0

 Помеѓу Божиќ и Нова Година, може да биде тешко да се запамети кој ден е. Од забави до лежење наоколу, готвењето оброци е веројатно последното нешто што некому му паѓа на ум. Тоа е, ако сте дури и гладни по сите слатки и задоволства понудени на собири.


Тостот од авокадо е лесен и здрав оброк за правење.

Наместо да фрлате крпа и да нарачате за секој оброк, постојат некои едноставни јадења што можете да ги направите за кои нема да ви треба премногу напор. Овие оброци нема да потраат вечно за да се подготват или да ја остават кујната целосно неред.


Брзото патување до самопослуга и малку размислување надвор од кутијата ќе ве натераат да се чувствувате малку поорганизирано - барем во поглед на храната - за време на таква чудна недела.


Еве пет лесни идеи за оброци кои треба да ги пробате за време на празниците.


1. Лизгачи за сендвичи кои се одвојуваат

Овие сендвичи се забавни и прават одличен оброк кога некои членови на семејството се погладни од другите. Земете еден, два или повеќе, во зависност од тоа колку сте гладни.


Обидете се да ги рекреирате лизгачите во Fronimo's кои имаат хавајски BBQ пилешко, ананас на скара и мармалад од слатка пиперка.

Лесни се за правење. Главните состојки вклучуваат кифлички (кралската хавајска работа е одлична), некој вид месо, некој вид сирење и путер. Ставете ја долната половина од ролатите со сендвичи на плех, додајте месо и сирење плус кој било друг прелив што го сакате и додајте ги ролатите. Додајте стопен путер - и сите билки - на врвовите на ролатите, покријте и печете.Рецептите варираат, но има многу од кои можете да изберете. Само пребарајте сендвичи за расклопување и ќе најдете многу рецепти.


Преглед на ресторанот: „Едно од највкусните парчиња лосос што некогаш сум го пробала“ во Willow Bistro


2. Лесно се пече тепсија

Постојат многу лесни рецепти за печење со тепсија. Од печење појадок до југозападни сорти до тепсија за пица, има по нешто за секој вкус. Лесно се подготвуваат и работата е завршена додека ги ставите во рерната.


Пребарајте во Pinterest за лесни тепсија и ќе најдете доволно за секој ден од неделата - или месец.


3. Вечери со една тава

Никој не сака да прави неред со многу тенџериња и тави, особено кога куќата е во неред за време на празниците. Внесете вечери со една тава.


Од зеленчук и пилешко до ракчиња до италијански колбас до пица со тави, можностите се бесконечни. Пребарајте онлајн идеи за вечера во една тава и ќе се изненадите колку опции има.Преглед на ресторанот: Зачинети улични тако, вкусна чимичанга во најновиот мексикански ресторан во Кантон


4. Страни и мали залаци како оброк

Кој рече дека оброкот мора да ги покрие сите групи на храна? Најчесто апетитот ви недостасува поради сите тешки оброци. Наместо да размислувате премногу, само одлучете се за мали залаци како оброк. Размислете за овошјето и зеленчукот со натопи и крекери. Додадете неколку тврдо варени јајца и јаткасти плодови за протеини.


Печените компири прелиени со грчки јогурт и чери домати се лесна опција за оброк кога не сте толку гладни.

Други опции вклучуваат тост од авокадо со јајца или печен сладок компир прелиен со грчки јогурт, домати од цреша, авокадо и фета. Измешајте и спојте што ви се допаѓа најдобро. Едноставно, лесно и здраво.


Преглед на ресторанот: Пица од камено доба во Алијансата е многу препорачан скриен скапоцен камен


5. Користете остатоци

Ако сè друго не успее или сакате најлесната опција, само искористете ги остатоците сами или за да направите нешто ново.


Размислете за сендвичи со шунка или мисирка или супа од шунка. Или користете страни од божиќната вечера со различно главно јадење. Вклучете го и користете различна страна секој ден за да ја поминете неделата со помалку работа.

erstyrse sfdgsdrth xfdcvbdf asergfsaefdg dfsgsrtdgh fxdbsdfgb srthgsdrt xdfbsdfb vcbxcfdvb dytrhdtrh sdftghdrt

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies