Гласовниот актер од Ash Ketchum споделува емотивна почит на шампионот во Покемон

Regiana Adela
0

Патувањето на Еш Кечум и Пикачу заврши сега кога Еш стана шампион на турнир во Покемон. Иако следното аниме на франшизата повеќе нема да се фокусира на култното дуо, сепак ќе можеме да ја видиме последната од Еш и Пикачу со 11 нови епизоди кои ја завршуваат нивната приказна пред да продолжиме со следните ликови кои ќе ја водат новата генерација од франшизата Покемон , Рико и Рој, засега под аниме без наслов.

Додека работите се при крај, гласовниот актер на Еш Кечам , Сара Наточенни , кажува неколку зборови преку Твитер, споделувајќи емотивна почит за тоа што го толкува ликот 17 години. Подолу можете да го погледнете целосниот одговор на твитот на Наточенни:

Во твитот пишува: „Беше извонредна привилегија да се биде англискиот глас на Еш Кечам 17 години. Без разлика што лежи надвор од неговото последно поглавје, тој ќе живее засекогаш во срцата на многу генерации што доаѓаат. Здравје за новите почетоци! <3“

Иако Наточени беше заменет со гласовниот актер Вероника Тејлор во 2006 година (почнувајќи од деветтата сезона), играњето на Еш во изминатите 17 години не е лесен подвиг и заслужува соодветно да се збогува со една ера. Обожавателите брзо ги преземаат своите реакции на Твитер за збогување со Еш и добредојде на новите водечки вести за претстојното аниме без наслов.

По долги 25 години, последната приказна на Еш и Пикачу во последните 11 епизоди ќе ги заврши Крајните патувања. Епизодите најпрво ќе започнат да се емитуваат во Јапонија на 13 јануари 2023 година. Официјалниот твитер профил на Покемон дури откри и мал поглед зад 2-те нови ликови кои ќе го водат анимето. Подолу можете да го погледнете трејлерот:

Новото дуо од генерацијата на аниме Покемон , Рико и Рој, ќе бидат двајцата нови протагонисти во претстојното аниме базирано на регионот Палдеа на Скарлет и Виолет . Иако се уште нема официјален наслов за серијата Paldean.

Повеќето од франшизата за аниме Покемон моментално се достапни за пренос на Нетфликс.

fjmf fjmf fjmf fjmf fjmf fjmf

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies