Оливија Колман се приклучува на тајната инвазија на Марвел

Regiana Adela
0

Оливија Колман ќе ја глуми агентката Соња Фалсворт во Марвеловиот Серит Инвазија.

Потврдено е дека Оливија Колман се придружува на Тајната инвазија на Марвел и нејзиното кратко појавување во првиот тизер од серијата навестува дека таа ќе игра огромен дел од наративот. По неколку месеци, актерката зборува за нејзината вклученост во шоуто.

Во септември, беше претставен првиот тизер за Тајната инвазија на Марвел и го виде првиот поглед на Оливија Колман во MCU додека таа дебитира како агентот Соња Фалсворт, пријател на Ник Фјури кој ќе го игра Семјуел Л. Џексон. Месеци после тоа, Колман се отвора за приклучување кон MCU.

Зборувајќи за USA Today , Колман открива дека е обожавател на Марвел и нејзината возбуда да се приклучи на MCU, „Се чувствувам малку неверна кон помалите филмови, но јас сум обожавател на Марвел. Откако секој филм на Марвел [беше објавен], би одел во мојот агент, како „Можам ли да бидам суперхерој? Така, на крајот морав да направам нешто во шоуто на Марвел и бев воодушевен“.

Колман, исто така, покажа ентузијазам работејќи со нејзините колеги во Тајната инвазија , „Од гледна точка на актерот, сон е да се игра и да се прават секакви работи. – и Дон Чидл“.

Ликот на Колман, Соња Фалсворт , ќе го има своето деби во Тајните војни и потенцијално може да се види во идните проекти на Марвел со оглед на нејзината блискост со Ник Фјури.

Нејзиното презиме Фалсворт не е ново за MCU со оглед на тоа што колегата на Капетан Америка од Завивачките командоси го имаше истото презиме како нејзиното, Џејмс Фалсворт. Не е невообичаено да се видат вообичаени имиња во MCU, бидејќи тоа води до одредена воспоставена историја во рамките на наративот на франшизата.

Освен нејзиното име, не се знае многу за ликот на Колман, Соња Фалсворт, но со оглед на возбудата на актерката да работи под MCU, таа би можела да биде некој на кој треба да се внимава во иднина.

Secret Invasion ќе се занимава со Skrulls, вонземјани кои ја менуваат формата првпат претставен во Captain Marvel , кој, изненадувачки, успеа да се инфилтрира во сите аспекти на животот на планетата, дури и во владата.

Актерската екипа на Тајната инвазија ги вклучува Семјуел Л. Џексон како Ник Фјури, Бен Менделсон како Талос, Дон Чидл како Џејмс „Роди“ Родс/Воена машина, Коби Смалдерс како Марија Хил, Мартин Фримен како Еверет Рос, Кингсли Бен-Адир како Гравик , Емилија Кларк како Абигејл Бренд и Оливија Колман како Соња Фалсворт.

Во актерската екипа се и Дермот Малрони како американскиот претседател Ритсон и Килијан Скот, Кармен Ејого, Шарлајн Вудард и Кристофер Мекдоналд чии улоги допрва треба да се обелоденат.

grvk grvk grvk grvk grvk grvk

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies