Шефот на Нетфликс е чист по откажувањето на нивните популарни серии

Regiana Adela
0

Нетфликс е дом на добро познатите серии низ целиот свет, меѓу другото, со Stranger Things, Squid Game , Money Heist , Bridgerton и Wednesday . И покрај тоа што произведува многу сакани емисии, тоа е исто така штекер што го влече приклучокот за она што страсно го создала.

По откажувањето на највисоко оценетото шоу на Нетфликс, Воин калуѓерка, хаштагот #CancelNetflix стана тренд на Твитер, при што луѓето се сеќаваа на другите серии што Netflix ги отфрли со текот на годините: First Kill, Gypsy, Sense8, Fate: The Winx Saga , Друштвото (и списокот продолжува). Шефот на Нетфликс, Питер Фридлендер, се разјасни за откажувањето на популарните емисии на услугата за стриминг.

Во неодамнешното интервју за Variety , шефот на сериите за сценарио на Нетфликс од САД и Канада, Фридлендер, ја коментираше контроверзноста на платформата околу откажувањето од популарните серии по една или две сезони, и покрај годините на продукција и голем број користени буџети.

„Мислам дека ќе го слушнете ова од многу луѓе, но откажувањата се најтешкиот дел од оваа работа и кога размислувам за работата што и креаторите и сите луѓе во Нетфликс ја вложиле во нив, ние страсно се грижиме за нив, а тоа е не е нешто што го сфаќаме лесно“. повтори тој.

Со оглед на тоа што повеќето од неговите откажани емисии се најдоа во глобалната топ 10, Фридлендер вели дека топ 10 е само место за „луѓето да најдат емисии, да откриваат емисии и да зборуваат за емисии“, но тоа нема никакво влијание врз одлуките. направени на ниво на сала за заседание кога се одлучува што покажува да се задржи и да се укине.

Тој рече: „Топ 10 навистина служи на тој начин, и мислам дека тоа е нешто што зборува за популарноста во тој момент. И тогаш кога треба да ги донесеме нашите одлуки. Ние секогаш гледаме и многу променливи. Топ 10 е само една променлива во тоа“.

Фридлендер е цврсто разбран за вистинските причини поради кои продолжуваат да ги откажуваат омилените емисии на обожавателите, што продолжува да им дава неповолна положба во аспектот на стриминг. Можеби тие се голема платформа која сега може да стои сама, но претплатниците се тие што ги направија она што се денес. И фановите сакаат да го паметат тоа.

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies