Палатата ќе им возврати на принцот Хари и Меган Маркл? Ројал, наводно, седи на извештајот за малтретирање кој е многу критичен за војвотката од Сасекс

Regiana Adela
0

Кралското семејство може да им возврати на  принцот Хари и Меган Маркл по драмата што ја предизвикаа нивните  документарни серии на Нетфликс  , според извештајот.

Бакингемската палата ќе го објави извештајот за малтретирање на Меган Маркл по  Хари и Меган ?
Едвард Корам Џејмс, експерт за односи со јавноста, углед и управување со кризи, се осврна на тоа како документарните серии на Сасекс влијаеле врз кралското семејство. Тој ги опиша  Хари и Меган  како „врв и крешендо момент во полека градење криза која се развива повеќе од две години“.

Експертот за односи со јавноста веруваше дека Vol. II од документарните серии ќе вклучува „експлозивни“ откритија. Сепак, The Palace, наводно, не дозволува кралската двојка да остане неповредена бидејќи тие „седат на“ извештајот за малтретирање против Маркл.

„Кралското семејство моментално седнува на извештајот кој најверојатно е многу критичен за војвотката од Сасекс, со многу поранешни кралски помошници кои излегоа да ја обвинат за малтретирање“, рече експертот за односи со јавноста и извршен директор на  Go Up за Експрес .

„Не верувам дека кралското семејство го закопа овој извештај за да го заштити имиџот на Меган. Поверојатно е дека тие ќе почувствуваат дека сè уште немало добар момент за објавување“.

Тој додаде дека објавувањето на извештајот веднаш по интервјуто на парот со Опра Винфри ќе ги направи „ситни и одмаздољубиви“. Исто така, со тоа ќе се поткопа интегритетот на извештајот.

„Не очекувам да го ослободат ниту веднаш по актуелната криза, од истите причини. Палатата се експерти за управување со кризи“, додаде тој.

„Верувам дека овој извештај ќе биде објавен во одреден момент, но тоа ќе биде во време во кое ќе има најголема гравитација, а за тоа треба да се разнесат актуелните скандали.

Што да очекувате во извештајот за малтретирање во кој е вклучена Меган Маркл?
Бакингемската палата започна истрага по наводите дека Меган Маркл во неколку наврати избркала двајца лични асистенти и „понижила“ други службеници во кралството. Истрагата заврши на почетокот на оваа година, но Палатата одлучи да ги задржи резултатите во тајност. Сепак, тоа, наводно, поттикнало некои промени во „политиките и процедурите“ на одделот за човечки ресурси на монархијата, изјавија неименувани извори за  The Sunday Times .

„Препораките ќе бидат преземени“, изјави друг извор за  Daily Beast  по неколку извештаи дека Палатата одлучила да ги закопа резултатите од истрагата, „Научени се лекции“.

Портпаролот на Маркл претходно ги негираше наводите за малтретирање, нарекувајќи го „пресметана кампања за оцрнување“.

mstbh mstbh mstbh

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies