Уметничко дело за филмот на Џејмс Камерон „Скипен Спајдермен“ во кој глуми Леонардо ди Каприо Сурфејс

Regiana Adela
0

Фановите веќе со години умираа да го видат Џејмс Камерон како се занимава со филмски проект за стрипови. Како и да е, веб-главите се добро свесни дека критички ценетиот и генериран филмски режисер беше блиску до снимање на филм за Спајдермен во 90-тите. Доколку некои од вас не знаеле, директорот на франшизата „Аватар“ еднаш развил филм „Спајд“ во кој би можел да се види Леонардо ди Каприо.

Многу малку се знае за наводните планови на Камерон за неговиот отфрлен проект Марвел, кој подоцна беше обновен и стана трилогија Спајдермен на Сем Раими со Тоби Мегваер во главната улога, но во едно интервју од 2021 година , тој откри дека сака неговата верзија да биде поприземјена и пореална наместо да биде претставен како само уште еден филм за суперхерои.

Сега, по повеќе од две децении, официјалната концептуална уметност за филмот на Џејмс Спајдермен се појави на интернет и изгледа апсолутно славно. Уметничкото дело, нацртано од самиот режисер го прикажува Питер Паркер како ползи по нешто што изгледа како зграда во Њујорк.

Сликата доаѓа од најновата уметничка книга на Камерон Tech Noir: The Art of James Cameron која излезе во октомври 2021 година. Погледнете ги „неверојатните“ уметнички дела овде:

Џејмс Камерон се навраќа на отфрлениот филм за Спајдермен со Леонардо ди Каприо во главната улога . книга филмови некогаш и јас сум прилично сигурен дека самиот Лео не би ги имал работите поинаку, особено ако се има предвид дека е добри пријатели со Тоби.

Зборувајќи за веб-slinger, Marvel Studios и Sony Pictures моментално го развиваат Spider-Man 4 со Том Холанд во главната улога.

jdra jdra

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies