Кралицата Елизабета сакала принцот Хари да ја отфрли Меган Маркл? Покојниот монарх, наводно, одбил да биде користен како „кралска готовина крава“

Regiana Adela
0

Покојната кралица Елизабета Втора јасно стави до знаење во нејзините последни денови дека никогаш нема да и прости на сопругата на принцот Хари , Меган Маркл , што го распарчи кралското семејство, се тврди во нов извештај.

Списанието Глоуб, во своето претстојно издание на 2 јануари 2023 година, објави дека кралицата Елизабета Втора починала одвратно од Меган Маркл. Неименуван дворјанин на палатата тврдел:

„Нејзиното височество секогаш се издигнуваше над кавгата, но Меган допре до нерв затоа што нејзиното однесување „сè за мене“ е непристојно за член на кралското семејство и сериозно и се закануваше на монархијата“.

Истиот анонимен информатор додаде:

„И за тој грев, кралицата им кажа на доверливите соработници дека никогаш не може да ѝ прости на актерката од Б-листата која бара публицитет и не и веруваше онолку колку што може да фрли коњ за тркање“.
Повеќето, ако не и сите, кралските фанови знаат дека кралицата Елизабета Втора се обидела да ја пречека Меган Маркл во семејството по нејзиниот брак со принцот Хари во 2018 година . го искористи престижот за да ги унапреди своите ненаситни амбиции и да го заработи новооткриениот хонорар.

„Ми рекоа дека кралицата била згрозена од јавните обвиненија на Хари и Меган за кралски расизам и дека сакала да им ги одземе титулите на Сасекси. Но, таа реши да ја остави конечната одлука на Чарлс“.
Во последните денови, покојната кралица Елизабета, наводно, била уште повознемирена поради лудорите на принцот Хари и Меган Маркл кои бараат публицитет. Кралскиот курир сподели:

„Кога Меган јавно вети дека ќе оди по Вашингтон за правата за абортус со феминистката Глорија Стајнем, ми беше кажано дека нејзиното височество се задушило од нејзиниот попладневен чај. Нејзиното височество едноставно снемало трпение со жената за која верувала дека ја изневерувала и постојано го удирала со носот на кралското семејство“.

igx igx igx igx igx igx

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies