Режисерот „Невозможна мисија“ размислува за потенцијално режирање на проектот „Супермен“ на Џејмс Ган

Regiana Adela
0

Не може да се негира дека Џејмс Ган направи многу непријатели откако официјално потврди дека Хенри Кавил нема да го игра Супермен во „новиот“ DC Universe. Ова е и покрај фактот што 39-годишниот британски актер минатиот октомври објави дека се враќа со полно работно време како Човекот од челик и дека ќе биде вклучен во идните проекти.

Набргу по шокантната вест, ко-извршниот директор на студиото DC откри дека тој е задолжен за пишување на сценариото за следното излегување на Супермен на големото платно. Сега, режисерот на „Невозможна мисија“ , Кристофер Мекквари, размислува за можноста да го води проектот и излегува дека тој е отфрлен, но под еден услов.

Одговарајќи на обожавател кој му предложил да го режира следниот филм на DCU за Супермен или било што поврзано со DCU, Мекквари рече дека тоа ќе го прави се додека Пом Клементиеф е дел од неговата екипа. Интересно, Ган претходно изјави дека актерката од „Чувари на галаксијата “ е дел од неговите планови за DCU.

Како што стои, клучните детали за сценариото за Супермен на кое работи Ган остануваат во тајност. Сè што знаеме досега е дека проектот нема да биде приказна за потеклото и ќе ги истражува раните денови на Кларк Кент како известувач на Дејли Планет.

Во другите вести за DCU, следниот филм на франшизата, Shazam! „Fury of the Gods“ ќе се појави во кината на 17 март 2023 година.

hzed hzed hzed hzed hzed

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies