Воин калуѓерка откажана на Нетфликс и покрај огромната гледаност

Regiana Adela
0

Нетфликс го направи тоа повторно. Официјално го додаде Warrior Nun на листата на сафични емисии предводени од само жени, кои ги откажа со текот на годините, а камоли оваа година. По оваа не шокантна, но уште поразочарувачка објава, фановите го изразија својот гнев и вознемиреност со оглед на тоа што окултната фикција успеа да се најде на првите три места во светската гледаност и покрај тоа што нема соодветен буџет за промоција. Во продолжение погледнете ги реакциите на навивачите:

Според извештајот на Deadline , Нетфликс одлучил да не го обнови Warrior Nun за трета сезона. На премиерата на својата втора сезона, Воин Калуѓерка дебитираше со совршена оценка од 100% од критичарите со осум критики, а потоа доби 99% оценка од публиката на Rotten Tomatoes врз основа на 4.500 критики, што го прави највисок резултат на публика од кое било шоу на Нетфликс досега. .

Со оглед на овој ветувачки одѕив, фановите беа во позиција да се надеваат дека ќе има можност да ја продолжи својата приказна на платформата за стриминг, со кампањи за нејзино обновување за трета сезона. Сепак, нивниот напор се претвора во петиција да се пресели и спаси воинот Калуѓерка на друга платформа за стриминг.

По веста за откажување, Алба Баптиста, која ја толкуваше титулата, се огласи на Твитер за да им се заблагодари на фановите. Таа напиша: „Работата на Воинот Калуѓерка беше многу посебно поглавје од мојот живот. Им благодариме на актерската екипа и екипата што дадоа се што имаа. Им благодариме на навивачите кои не сакаа и не поддржуваа. Те гледам и те сакам. Се беше за тебе. Засекогаш сум благодарен.❤️”

Шоуристот Сајмон Бери, исто така, ги изрази своите чувства на Твитер, велејќи: „Штотуку дознав дека [Нетфликс] нема да ја обновува [Воин калуѓерка] - моја искрена благодарност до сите фанови кои работеа толку напорно за да ја подигнат свеста за оваа серија. и за љубовта што ми ја покажа мене, актерската екипа и целиот продукциски тим. Беше привилегија да се биде дел од ова“.

Во јуни, Нетфликс, исто така, го укина шоуто на WLW First Kill, тинејџерска лезбејска вампирска романса која исто така доби голем број на стриминг. Некои серии на Нетфликс кои исто така беа откажани со текот на годините се I Am Not Okay With This, Everything Sucks!, One Day at Time, Sense8 итн. тие мораа да се справат со прашањето „Закопајте ги вашите хомосексуалци“, сега треба да се занимаваат и со „Откажи ги вашите гејови“.

Воинот Калуѓерка е инспириран од ликот на стрипот Бен Дан, а дебитираше на Нетфликс на 20 јули 2020 година. Ја следи приказната за сираче по име Ава Силва, откако случајно ѝ е доделена одговорноста да служи како чувар на ореолот на калуѓерките воини користејќи нејзините новооткриени натприродни способности. Попатно, Ава се вљубува во една од калуѓерките, сестра Беатрис (Кристина Тонтери-Јанг).

fgk fgk fgk

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies