Ѕвездата на Црниот Пантер Летиција Рајт вели дека сака да се здружи со Спајдерменот на Том Холанд

Regiana Adela
0

Вообичаено е обожавателите да посакуваат спој меѓу нивните омилени суперхерои, но не секогаш актерите истураат со кои други актери сакаат да се здружат на екранот, имајќи предвид дека таму има голема конкуренција, но ѕвездата на „ Црниот Пантер “ Летиција Рајт го нарече Spider-Man на Том Холанд како суперхерој со кој сака да соработува на големиот екран.

Седнувајќи со NME, актерката откри дека би сакала да се здружи со Spider-Man на Том Холанд доколку и се укаже шанса. „О, човеку, тоа не е поставено во камен или нешто слично, но дефинитивно сакам да работам со Том Холанд“, рече Рајт. „Мислам дека тој е само наркоман. Би било навистина кул да се види каша помеѓу него и Шури“.

Откако ја презеде мантијата од нејзиниот покоен, голем брат Т'Чала (Чадвик Боузман), Шури станува новиот Црн Пантер. Транзицијата беше воведена во продолжението Црн Пантер: Ваканда засекогаш , кое исто така служеше како почит на Босеман, кој почина од рак на дебелото црево.

Црниот Пантер: Ваканда засекогаш ги има и кралицата Рамонда (Ангела Басет), М'Баку (Винстон Дјук), Окоје (Данаи Гурира) и Дора Милаје додека се борат да ја заштитат својата нација од подморската нација Тлалочан. Додека Ваканданците се стремат да ја прифатат нивната сегашна реалност, хероите се собираат заедно за подобра иднина за кралството Ваканда.

Марвел неодамна ги откри своите планови за MCU за следните три години, со најавени два нови филма на Одмаздници: Одмаздници: Династија Канг и Одмаздници: Тајни војни , и двата пристигнуваат во 2025 година. Сепак, плановите за третиот дел од Црниот Пантер сè уште се подготвени за дискусија.

Продуцентот Нејт Мур во едно интервју рече: „Ние навистина сакаме да видиме како публиката го прима филмот [Ваканда засекогаш] и мислам дека Рајан е навистина заинтересиран да види како ќе игра филмот пред да одлучиме. Сигурно има идеи околу кои пловевме за тоа што би можел да биде трет филм ако успееме да го снимиме“.

Во 2021 година, продуцентката Ејми Паскал потврди дека Холанд ќе продолжи да го носи костумот Спајди. Таа рече: „Се подготвуваме да го снимиме следниот филм за Спајдермен со Том Холанд и Марвел... Размислуваме за ова како три филма, а сега ќе одиме на следните три. Ова не е последниот од нашите MCU филмови“.

Рајт и Холанд се појавија во Avengers: Infinity War и Avengers: Endgame , но не споделија заеднички сцени. Следниот голем кросовер филм на Марвел, наводно, ќе се гледа во „Одмаздници: Династија Канг“ и „ Громови “ .

lndv lndv lndv lndv lndv lndv lndv lndv

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies