Предвидување Аргентина против Холандија: историја и стари незадоволства

Regiana Adela
0

Репрезентацијата на Аргентина ќе се соочи со репрезентацијата на Холандија во четврт-финалето на Светското првенство во 2022 година, што ќе се одржи на стадионот Лусаил во сабота (10.12.2022) рано наутро WIB.

Овој натпревар не е првпат репрезентацијата на Аргентина да има дуел со Холандија. Досега се одиграни пет средби, а меѓусебната позиција беше нерешено 2-2. Еден друг натпревар досега одигран од Аргентина против Холандија заврши нерешено.

Повторување на полуфиналето на Светското првенство 2014 година

 

Полуфиналето на Светското првенство во Бразил во 2014 година беше последен пат кога Аргентина се сретна со Холандија на гридирон. Во тоа време, Аргентина победи со 4-2 во пенал рулетот, откако натпреварот заврши нерешено 0-0.

 

Осум години подоцна, сега двете репрезентации повторно се сретнаа. Интересно, има уште голем број играчи кои повторно ќе се сретнат во изданието во 2022 година, откако се сретнаа во изданието во 2014 година.

Лионел Меси е едно од чудовиштата со кои холандскиот тим ќе мора повторно да се соочи како на натпреварот пред осум години. Од холандска страна се Стефан де Вриј, Мемфис Депај, до Дејли Блинд кој во 2014 година го засили составот на Де Орање против Аргентина, а сега се вратија во тимот.

Следи прашањето за огорченоста на Анхел ди Марија кон Луис ван Гал

Анхел ди Марија има лоши спомени од тоа како дете на Ван Гал во Манчестер Јунајтед. Неговата тогашна кариера кај „црвените ѓаволи“ не траеше долго, бидејќи беше фатен во конфликт со Ван Гал.

Впрочем, Ди Марија отворено кажа дека причината за неговата лоша кариера во МУ е токму тренерот.

„Ван Гал е најлошиот тренер во мојата кариера. Можам да постигнувам голови, да создавам асистенции, а следниот ден тој ја поместува мојата позиција како да не му се допаѓа што има играчи кои се повеќе од него“, го цитира ди Марија Sport Bible . како што вели .

Предвидување на Аргентина против Холандија

 

Кога сме кај силата, Холандија и Аргентина се прилично изедначени. Аргентина има четири победи и еден пораз во текот на Светското првенство во 2022 година.

Во меѓувреме, Холандија никогаш не загубила. Холандија забележа четири победи и едно реми на овој голем фудбалски настан.

Гледајќи ја силата на двете селекции на Светското првенство 2022 година и гледајќи ја и нивната историја, не е невозможно натпреварот повторно да заврши со 0-0 или 1-1.

Се предвидува дека натпреварот помеѓу Аргентина и Холандија ќе заврши во пенал.

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies