Актерот Лекс Лутор од Смолвил сака да ја повтори улогата во филмот за Супермен на Џејмс Ган

Regiana Adela
0

Џејмс Ган на својот Твитер ги открива повеќето од неговите планови за реконструкција на универзумот на DC, а еден од тие планови не вклучува Хенри Кавил да ја повтори својата улога како Човекот од челик . Наместо тоа, Ган гледа на помлад актер кој ќе ја игра улогата на помлад Супермен за неговиот филм. Заедно со ова се појавува и актерот од Смолвил Лекс Лутор, Мајкл Розенбаум , кој ја повикува својата желба да се врати како ликот во гореспоменатиот филм за Супермен.

Иако Ган потврди дека има многу простор за други главни ликови за неговите планови за DC, тој не спомна ништо за Лекс Лутор. Сепак, ѕвездата од Смолвил , Розенбаум, му одговори на обожавател кој му предложи на Мајкл Рукер да биде вклучен во проектот, оставајќи јавно да се знае дека и тој е заинтересиран да се положи за неговото потенцијално враќање во улогата. Во продолжение погледнете го нивниот разговор:

Твитот гласи: „Се надевам дека ќе бидам во игра. Мислам, го играв [Лекс Лутор] 7 години. Освен ако вие момци немате проблем со тоа“.

Благодарение на Розенбаум, неговиот твит одговор го привлече вниманието на фановите, целосно согласни дека тој е единствениот достоен актер за улогата, сметајќи го за „најдобриот“ Лекс Лутор. Во продолжение погледнете ги реакциите на навивачите:

Портретот на Мајкл Розенбаум на Лекс Лутор во Смолвил останува врвен бидејќи денешните обожаватели продолжуваат да се залагаат за неговото враќање на екранот. Во серијата CW, Лекс Лутор е прилично комплициран другар, лоша негативец на Кларк Кент на Том Велинг во градот наречен Смолвил. Приказот на Лекс од страна на Розенбаум го направи ликот покомплексен отколку што изгледа, особено со оглед на тоа како неговиот морал е во спротивност со моралот на Кларк, а сепак во исто време, Кларк откри дека е еден од единствените луѓе на кои може да му верува во својот живот. Би било неверојатно да се види оваа верзија на Lex Luthor повторно во DC Universe овој пат.

lhfg lhfg lhfg lhfg

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies