Наводно откриени детали за заплетот Агата: Заливот на хаосот

Regiana Adela
0

Датумот на објавување на Agatha: Coven of Chaos можеби е одложен во 2025 година, наместо во 2023 година, но неодамнешните големи извештаи ги шират потенцијалните спојлери на заговорот за претстојниот спиноф на Agatha.

Обожавателите на MCU беа возбудени за портретирањето на Агата Харкнес на Кетрин Хан во WandaVision и многу го очекуваат нејзиното враќање во нејзиниот сопствен мал спиноф, Agatha: Coven of Chaos . Иако нема да ја гледаме Елизабет Олсен како повторно ја прикажува улогата на Скарлетната вештерка, деталите за заплетот се чуваат во тајност за спинофот, според правилото на Марвел секогаш кога ќе навлезат во нов проект.

Сепак, во неодамнешните извештаи, потенцијалните детали за заплетот на Агата беа објавени од неколку сајтови за вести на Твитер. Иако е важно да ги земеме овие со резерва, секој твит се усогласува еден со друг, како и кастингот што го имаме досега во Agatha: Coven of Chaos . Проверете ги твитовите подолу:

Ликот на Обри Плаза можеби беше чуван во тајност од Марвел, но едно нешто што знаеме е дека таа ќе игра антагонистичка улога. Во извештаите, ликот на Плаза, за кој се шпекулира дека е Морган Ле Феј, е една од вештерките што ги следат Били Каплан/Викан и Томи Шеферд.

Се шпекулира дека Џо Лок од Хартстопер ќе го игра Били Каплан, кој бил реинкарниран од душите на децата на Скарлет Вич во Вествју, треба да биде цел на Морган Ле Феј заедно со уште вештерки кои ќе дојдат и ќе бидат претставени во MCU. Еден од тие „магични корисници“ најверојатно е поврзан со Мефисто, кој најверојатно ќе го глуми Саша Барон Коен , како што сугерираат неодамнешните извештаи. Мисијата на Агата е да се погрижи никој да не му наштети или да дојде до Били за себе.

Иако сè уште ништо не е подготвено, и со потенцијалното време на чекање од две години пред објавувањето на Agatha: Coven of Chaos , интересно е како Агата, овојпат, донекаде ќе ја игра улогата на протагонистот. Можеби како начин да се покае за гревовите што претходно ги направила на Ванда и на нејзиното семејство во Вествју. Ова лесно може да биде нејзиниот лак за откуп, но ќе мора да почекаме и да видиме повеќе ажурирања за оваа приказна.

nxdf nxdf nxdf nxdf nxdf nxdf

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies