Обожавателите го избираат Дејв Баутиста како супериорен борач кој стана актер над карпата и Џон Сина

Regiana Adela
0

Преминувањето на суперѕвездите во борење кон светлите светла на Холивуд не е нова појава, но тоа не значи дека секој во светот на „спортската забава“ го има она што е потребно за да стане успешна кросовер ѕвезда во Тинзелтаун. Всушност, во текот на последните две децении, само одбрани ѕвезди на WWE успеаја да се прошират во индустријата и всушност да остават трага - Двејн „Карпата“ Џонсон, Џон Сина и Дејв Баутиста.

Оваа недела, режисерот на Knives Out и Star Wars , Ријан Џонсон, поттикна дискурс на социјалните мрежи откако во едно неодамнешно интервју изјави дека го смета Баутиста за „најдобриот“ борач кој стана актер досега и додека мејнстрим предноста несомнено им припаѓа на Рок и Цена во нивните сопствено право, многу луѓе веруваат дека поранешниот светски шампион во тешка категорија е супериорен актер во споредба.

На Твитер, обожавателите едногласно се согласија со оценката на Ријан за Дејв, а многумина рекоа дека ѕвездата на Чуварите на Галаксијата има поголем опсег како актер во споредба со неговите колеги од WWE кои трчаат. Што мислиш? Во продолжение погледнете некои од реакциите:

Прочитајте исто така: Дејв Баутиста поздравен од Ријан Џонсон како најдобар борач што стана актер досега За да бидеме фер, Баутиста веќе има голем број триумфи на благајните под неговиот појас, но не може да се негира дека тој се гордее со тоа што е препознаен како искрен актер повеќе од „филмска ѕвезда“. Иако некои или можеби дури и повеќето негови современици повеќе би сакале да се гледаат себеси вклучени во филмови со големи буџети, тој очигледно не е таков тип на момче и тоа го прави да се издвојува. Glass Onion: A Knives Out Mystery е достапен за пренос на Netflix.

jnsd jnsd jnsd jnsd

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies