Шазам! Ѕвездата Захари Леви ги брани новите одлуки на Џејмс Ган: „Тој ги разбира стриповите, момци“

Regiana Adela
0

Џејмс Ган можеби го реконструираше DCU од основата, но обожавателите на DC продолжуваат да се прашуваат што точно тој подготвува за франшизата, особено веднаш откако одлучи дека Wonder Woman 3 и Man of Steel 2 повеќе нема да бидат во развој. , како и Двејн Џонсон кој ја повторува својата улога како Блек Адам , и покрај постојаната возбуда што ја добиваше дека дебито на The Rock на DC ќе биде почеток на новата ера на DC.

Меѓу една од многуте гласини за преобликување, Shazam! Ѕвездата на Fury of the Gods , Захари Леви , беше на списокот на кој е можно тој да добие промена од неговиот сегашен статус како херој на Шезам на DC. Сепак, актерот се осврна на ова со јасно изјавување на својот Инстаграм во живо дека: „Во овој момент во моментов, јас сè уште сум тој лик. Не сум имал никакви појдовни разговори со шефовите. Имаме филм кој излегува во март. Немам поим што ќе ми се случи на крајот. [Но] мислам дека сум во прилично добра позиција…“

За време на лајвот на Инстаграм на Леви , среде напорот за неговата потенцијална преработка од улогата во Шазам, актерот ги уверува обожавателите дека новиот извршен директор на студиото на DC Џејмс Ган знае што прави, додека се бранеше дека Леви соработувал и со Ган и со Сафран многу пати за да не препознаваат добра стратегија што врие за иднината на новиот DC.

„Тој ги разбира стриповите, момци. Ја разбира изградбата на светот, разбира како да се прави правилно според канонот, а исто така и според ликовите, а исто така и од публиката. И [ко-извршниот директор на DC Studios, Питер Сафран] е таму, исто така - тој е неверојатен дипломат и деловна личност. Сега работам со него со години. Само диши. Ќе биде во ред. Ќе биде подобро отколку во ред“.

Искрено, не би знаел што да се чувствувам кога би можеле уште еднаш да преработат друг омилен херој на обожавателите како Шазам . Захари Леви толку добро го толкува ликот, што е тешко да се замисли некој друг да се искачи на чинијата. За среќа, Ган во твит-одговорот потврди дека нема да го препишува, велејќи дека „Не ги препишуваме сите, освен „Самоубиствениот одред “.

Во меѓувреме, Шазам! Fury of the Gods во моментов е закажана за прикажување во кината на 17 март 2023 година .

wfs wfs

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies