Кливленд Браунс се подготвува за „изродот на природата“ Чејс Јанг, одбранбената линија на командантите

emalia
0

 Џек Конклин може да се поврзе со командантите на Вашингтон и поранешниот одбранбен крај на државата Охајо, Чејс Јанг. Можеби не откачената комбинација на големина, брзо грчење и брзина, но секако патувањето за враќање на теренот по повредата на коленото.


Конклин се врати на 22 септември, откако ја скина тетивата на пателата на 28 ноември 2021 година, што ги чинеше десницата на Браун да се справи со последните пет натпревари од сезоната. Две недели претходно, на 14 ноември, Јанг го скина ACL и му ја пукна пателарната тетива.


На Бадник, по 13-месечна рехабилитација, дефанзивниот дебитант на годината за 2020 година се врати на теренот по поразот на Вашингтон во Сан Франциско. Конклин не можеше да не забележи што виде од Јанг, дури и во само 30 снимки.


„Тој изгледа добро“, изјави Конклин за Beacon Journal. „Очигледно, знам како е да се вратиш од колено и други работи. добар играч. Има причина зошто беше драфтуван толку високо“.


Конклин не беше само обичен набљудувач на она што Јанг го направи во неговото враќање. Во недела, десниот удар на Браун може многу добро да се справи со Јанг во неколку наврати кога патуваат да се соочат со командантите.


Одбранбениот крај на командантите на Вашингтон Чејс Јанг, центар, се загрева за време на фудбалскиот тренинг на НФЛ во спортскиот перформанс центар Инова во Ешбурн, Вирџинија, понеделник, 22 август 2022 година. (AP Photo/Luis M. Alvarez)

Од 30-те снимки на Јанг против 49-ките, две третини од нив го поставија на десната страна од одбранбената линија, што ќе го стави спротивно од левиот удар Џедрик Вилс Јуниор. Сепак, тие го ставија на левата страна 10 игра, што е истата страна на која играше поголемиот дел од неговите прикази во сезоната 2021 година пред неговата повреда.


„Сè уште експлозивно“, рече Вилс. „Сè уште голем, спортски, излегува на филм. Мора да се погрижиме да го ставиме телото на него. Прави добро против него“.


Јанг привлекува големо внимание поради тоа што може да биде кога е здрав. 23-годишникот не ја поседува само типичната брзина и брзина што вообичаено ги гледа од рабовите.


Со таа големина, Јанг поседува и големина што е како она што се гледа во тандемот на Браунс, Мајлс Гарет и Џејдевеон Кловни. Со 6-стапки-5, 265 фунти, Јанг има слична рамка како Гарет од 6-4, 272-фунта или Клуни од 6-5, 255 фунти.„Чејс, посакувам да го видиме повеќе оваа година“, рече Гарет. „Тој ме потсетува на Босас, особено како Ник (во Сан Франциско), дека е навистина добар со рацете, е атлетичар, има многу потези, е силен, но исто така брз и таа непредвидливост што ќе го оттргне и што може да го постигне. во движење надвор од истиот сет, тој би направил два или три други потези. Така, тој главно го има целиот пакет“.


Ник Боса (97) од Са Франциско 49 разговара со Чејс Јанг на командантите на Вашингтон, поранешен соиграч од државата Охајо, по фудбалски натпревар во НФЛ во Санта Клара, Калифорнија, сабота, 24 декември 2022 година. (Карлос Авила Гонзалес/Сан Франциско Хроника преку АП)


Команданси не сакаа сето тоа да му го вратат на Јанг во неговиот прв натпревар назад. Сепак, неговите 30 снимки сочинуваа 58% од вкупниот број на одбранбени снимки за Вашингтон.


Дури и во тие релативно ограничени снимки, Јанг успеа да импресионира. Поточно, тој импресионираше од она што можеше да го направи против еден од најдобрите леви зафати во фудбалот, Трент Вилијамс.


„Мислам, тој играше против Трент неколку пати, имаше неколку добри внатрешни потези на него“, рече левиот чувар на All-Pro, Џоел Битонио. „Мислам, може да се каже, тој ми изгледа физички силен. Имаше многу време да тренира и да стане голема. Мислам, тој отсекогаш бил некако чудак на природата. Но, не, тој додава уште еден елемент“.


Тој елемент само го издигнува она што е една од подобрите млади одбранбени линии во фудбалот. Јанг е еден од четворицата поранешни избраници на драфтот во првата рунда кои започнуваат за Вашингтон на неговиот одбранбен фронт.


Џонатан Ален од командантите на Вашингтон, десно, го отпушти бекот на Њујорк Џајантс, Даниел Џонс за време на продолженијата на фудбалски натпревар во НФЛ, недела, 4 декември 2022 година, во Ист Радерфорд, Њу Џерси (AP Photo/John Minchillo)

Ален и Пејн се изедначени за водството во НФЛ меѓу одбранбените зафати со 16 загубени поединечни. Од 2021 година, Ален е шести меѓу одбранбените зафати во НФЛ со 16,5 шутирања и прв по удари од бек меѓу таа позициска група со 47, додека Пејн е осми со 14 вреќи и изедначен на шестото место по удари со 32.


Во меѓувреме, Sweat е рангиран на осмото место меѓу 121 квалификациски брзинци од страна на Pro Football Focus со оценка од 87,4 од 100.


„Мислам (Јанг) е нивниот четврти првак таму горе, и сите тие навистина играат на високо ниво во моментов“, рече Битонио. „Другите три момци играат на високо ниво, па бринВнесете го во мешавината, тоа се четворица момци на кои треба да им дадете сметка и тоа им помага. Не мора толку да притискаат со други позиции. Тие можат да брзаат со четири и да се вратат дома. Мислам дека тие се еден од пониските тимови со стапка на Блиц, но повисоки тимови со стапка на притисок во лигата. Така што тоа е стандард за успех кога играш одбрана“.

tfyghj tyujdgsdsder fgdbfvbdfg tydjftyju fghdfghu ijrf

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies