Марк Хамил призна една работа во која сите се сомневавме од неговиот последен настап на Џедај

Regiana Adela
0

„Војна на ѕвездите: Последниот џедај“ неодамна ја прослави својата петта годишнина од прикажувањето во кината и брзо до денес, не може да се негира дека многу луѓе сè уште се поделени со вториот влез од трилогијата на продолжението на Дизни. Додека критичарите го сакаа визуелниот спектакл на Ријан Џонсон, долгогодишните фанови на „Војна на ѕвездите “ мислеа дека гледаат сосема поинаков филм кој не го носи целокупниот тон на сагата на Скајвокер.

Една од главните ѕвезди на епизодата VIII , Марк Хамил, беше премногу критичен кон филмот и во последните неколку години, постоеше мислење дека актерот Лук Скајвокер мразел да работи на проектот. Неговите креативни проблеми со Џонсон се дури и добро документирани.

Сега, за да ја одбележи петтата годишнина на TLJ, иконата на „Војна на ѕвездите“ признава дека ако му се укажела можност, тој би ги направил работите поинаку. Кога еден обожавател го прашал 71-годишниот актер на Твитер што чувствува за филмот, Хамил рече дека неговите чувства за него се промениле, но избрал да не навлегува во детали. Во продолжение погледнете го неговиот одговор:

Во другите вести, официјално беше потврдено дека претстојниот филм на Дејмон Линделоф и Шармин Обајд-Чиној „ Војна на ѕвездите “ ќе се случи веднаш по „Подемот на Скајвокер“. Како што стои, клучните детали за враќањето на франшизата на големиот екран не се откриени.

Сепак, треба да се надеваме дека Линделоф и Обаид-Чиној некако ќе можат да направат помалку поларизирачки филм. Но, повторно, обожавателите на „ Војна на ѕвездите “ се едни од најраспространетите и најстрасните фанови во светот, па претпоставувам дека идните проекти нема да бидат безбедни од критики. Star Wars: The Last Jedi е достапен за емитување исклучиво на Disney+.
 

vrs vrs vrs vrs vrs

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies