Шарлиз Терон откри зошто му се придружила на доктор Стрејнџ во Мултиверзумот на лудилото

Regiana Adela
0

Шарлиз Терон признава дека е убедена да се приклучи на MCU по пролетниот одмор

Една од најкул работи за Доктор Стрејнџ во Мултиверзумот на лудилото беше изненадувањето на Шарлиз Терон. Иако ѕвездата на Atomic Blonde се појави само накратко, беше јасно дека ќе видиме повеќе од Clea во идните проекти на Marvel Cinematic Universe.

Значи, што ја убеди Шарлиз Терон да се приклучи на MCU? Актерот од Старата гарда само што призна дека сето тоа се случило за време на една незаборавна пролетна пауза.

Шарлиз Терон неодамна зборуваше за Холивуд Репортер каде што зборуваше за тоа како и беше понудена улога во MCU, но и требаше некое време за да се убеди да учествува во Доктор Стрејнџ во Мултиверзумот на лудилото , особено затоа што не видела било кој филм на Марвел претходно.

„Ако можам да го најдам сидрото, тогаш никогаш нема да бидам сноб, како: „О, дали ова ме прави помалку моќен актер? Бев неук, не ги знаев доволно тие филмови се додека едно семејство за кое сметам дека, на пример, моето посвоено семејство не ме натера да ги гледам“, рече Терон.

„Тие се луди обожаватели на Марвел и секогаш се исмејував со нив“, продолжи таа. „Ох, Боже мој, вие сте толку ебани глупаци. Потоа еден пролетен распуст изнајмивме куќа и нашите деца беа во камп и тие рекоа: „Треба да седнеш и да гледаш“. Така, ги гледавме сите филмови и јас бев како: „О Боже мој, тие се толку добри“. И децата влегоа во него, и тоа беше толку пријатно возење“.

Оттогаш, Шарлиз Терон се приклучи на MCU и треба да продолжи да ја игра Clea во идните проекти на Marvel, а таа вели дека приказната за нејзиниот лик е задевана веќе некое време.

„И има една митологија околу тоа и се размислуваше со децении со Клеа, и јас сум предизвикан од тоа. Како, како повторно да го измислите тоа? Значи, возбудена сум, но искрено не знам каков ќе биде тоа по ѓаволите“, изјави Терон.

Засега, сè уште не е јасно кога Clea ќе се врати, но со нетрпение очекуваме да видиме повеќе од Шарлиз Терон во MCU.

vhd

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies