Нето вредност на Кенан Томпсон: Животот и успехот на ветеранот во сабота навечер во живо

Regiana Adela
0

Кенан Томпсон ги воодушеви сите кога го пародираше Јелоустоун на отворањето на наградата People's Choice 2022 година во вторник, 6 декември . украсен елек.

Откако ќе израдувате група ѕвезди од А-листата на настанот, дознајте повеќе за Томпсон, неговиот живот, успех, кариера и нето вредност.

44-годишникот ја започна својата кариера на почетокот на 1990-тите. Тој е еден од оригиналните членови на актерската екипа на хумористичната серија на Никелодеон, All That .

Како често соработници на неговата колешка Кел Мичел, тие двајца имаа свој ситком, Кенан и Кел . Оттаму, тој се појави во франшизата Моќната патка , Добар Бургер и го водеше филмот од 2004 година, Дебелиот Алберт .

Комичарот е дел од SNL од 2003 година, што го прави најдолготрајниот член на актерската екипа во историјата на серијата. Тој е дел од шоуто повеќе од 20 сезони.

Тој, исто така, беше првиот редовен член на актерската екипа роден по премиерата на шоуто во 1975 година. Тој, исто така, глумеше во ситкомот на NBC, Кенан .

Плата SNL на Кенан Томпсон и нето вредност
За членовите на актерската екипа од прва година, водителите на SNL добија 7.000 долари по епизода, што се зголеми на 8.000 долари по епизода за членовите на актерската екипа од втора година.

Ако стигнат до петтата година, би заработиле 15.000 долари по епизода. Домаќините кои се во шоуто веќе три години имаат највисоки плати, кои можат да достигнат и до 25.000 долари по епизода.

jdrhg jdrhg jdrhg jdrhg jdrhg jdrhg

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies