Принцот Хари нема намера да се врати со кралското семејство? На сопругот на Меган Маркл „повеќе не му е гајле“, тврди експерт

Regiana Adela
0

Принцот Хари  продолжува со својот живот без кралското семејство, а тоа го забележа експерт за говор на телото во промото за документарната серија на неговата и на  Меган Маркл, Хари  и Меган .

Принцот Хари не планира да се врати во кралското семејство по неговото бегство со Меган Маркл?
Во промото за  Harry & Meghan  Vol. II, војводата и војвотката од Сасекс разговараа за нивните искуства додека беа во палатата, вклучувајќи го и нивниот однос со кралското семејство. Во една сцена, принцот Хари го нарече нивниот лет за Канада откако ја извршија последната кралска свршувачка, нивниот „лет за слобода“.

Експертот за говор на телото, Инбаал Хонигман, ги разгледа неговите гестови врз основа на клипот и заклучи дека братот на принцот Вилијам не планира да им се врати

„Новиот трејлер многу ги открива внатрешните работи на Хари кога тој зборува за неговото бегство“, објасни Хонигман за  Дејли Стар .

„Кога вели дека се прашува што би се случило доколку не излезат кога излегле, рацете му се пред лицето, што покажува чувство на контрола“, продолжи таа.

„Рацете се тапкаат една со друга - допрете, допрете, допрете и одморете се. Ова е Хари што повторно го преживува чувството да излезе, избрза од ситуацијата, а потоа се одмора таму каде што е. Гестот покажува дека тој верува дека ова било - патување, и тој никогаш нема намера да се врати“.

Има повеќе во приказната од она што го споделува принцот Хари, тврди експерт
Експертот забележал и како принцот Хари ја потпрел главата на раката, покажувајќи длабока мисла кога рекол: „Треба да излеземе одовде“. Тој, исто така, го крена прстот и ја покри устата веднаш по тоа што го кажа.

„Можеби има повеќе во приказната што тој не ја открива“, додаде Хонигман.

Експертот забележал ненадејно префрлување од сериозна дискусија кон видеото на принцот Хари, снимено самостојно, каде што тој зборувал за неговиот „лет на слободата“, прикажувајќи ја својата „безобразна“ и „детска“ страна.

fsjdf fsjdf fsjdf fsjdf fsjdf

 

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies