Џејмс Ган ја прекинува тишината на извештајот за тресење на DCU

Regiana Adela
0

Вчера, The Hollywood Reporter откри многу масивни детали за моменталната состојба на франшизата DCU под новиот режим на Џејмс Ган и Питер Сафран, што вклучува откажување на Wonder Woman 3 и потенцијалното откажување на плановите за продолжение на Black Adam и Man of Steel. .

Некои фанови изразија загриженост за огромната промена што треба да се случи во франшизата DCU сега кога дуото моментално го смислува својот нов план и во извештајот се навестува дека ќе има многу корекции за проектите што моментално се во фаза на работа. .

Џејмс Ган денеска јавно се обрати на извештајот на Твитер каде појасни дека некои од нив се вистинити, некои се лажни, а некои се уште не се финализираат.

„Значи. Што се однесува до приказната вчера во Холивуд Репортер, дел од тоа е вистинито, дел е полувистинито, дел не е вистина, а дел сè уште не сме одлучиле дали е вистина или не. " тој напиша. „Иако овој прв месец во DC беше плоден, за изградба на следните десет години приказна е потребно време и ние сè уште сме на почеток“.

Ган, исто така, ги увери фановите дека работат напорно за да се осигураат дека нивниот план ќе ги задоволи навивачите, но исто така истакна дека преодниот рок нема да ги смири сите.

„Петар и јас избравме да раководиме со студиото на DC, знаејќи дека доаѓаме во скршено опкружување, и во приказните што се раскажуваат и во самата публика и ќе има неизбежен преоден период кога ќе преминеме во раскажување кохезивна приказна на филм, ТВ. анимација и игри“, продолжи тој.

„Но, на крајот, недостатоците на тој преоден период беа намалени со креативните можности и можноста да се надоврзе на она што досега функционираше во DC и да се помогне да се поправи она што не функционираше“.

Ган исто така додаде: „Знаеме дека нема да ја усреќиме секоја личност на секој чекор, но можеме да ветиме дека сè што правиме е направено во служба на ПРИКАЗНАТА и во служба на ЛИКОВИТЕ на DC за кои знаеме дека ги негувате и ние го негуваме целиот

hgew hgew hgew hgew hgew

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies