Црниот Адам нема да биде дел од „Првото поглавје“ на DCU

Regiana Adela
0

Со неверојатната изведба на Блек Адам на кино благајните и промените што доаѓаат во франшизата на DC под Џејмс Ган и Питер Сафран, се појавија прашања дали Двејн Џонсон ќе остане титулата херој во DCU, особено во средината. на неодамнешната објава дека Хенри Кавил повеќе не го игра Супермен .

Вчера, Џонсон излезе на Твитер за да ја објави својата судбина како Црниот Адам во DCU. Тој откри дека неговиот лик нема да биде дел од „првото поглавје“ на франшизата, што во суштина значи дека тој нема да се врати на улогата наскоро и сите планови за потенцијално продолжение се откажани.

Сепак, тој навести дека постои веројатност дека ќе се врати на улогата преку „идните поглавја од мултиверзумот на DC“.

„Мои страсни пријатели, сакав да ви го дадам долгоочекуваното ажурирање на Black Adam во врска со иднината на ликот во новиот DC Universe“, напиша тој.

„Јас и Џејмс Ган се поврзавме, а Блек Адам нема да биде во нивното прво поглавје од раскажувањето приказни. Сепак, DC и Seven Bucks се согласија да продолжат да ги истражуваат највредните начини на кои Black Adam може да се искористи во идните поглавја од мултиверзумот на DC“.

Џонсон, исто така, повтори во својата изјава дека одлуката ја донеле Ган и ДЦ поради „нивната визија за DCU преку нивниот креативен објектив“ и тој продолжи да им се заблагодари на своите фанови за нивната поддршка на филмот 15 години од неговото основање.

Откако актерот ја објави својата изјава, Ган одговори со тоа што ја поддржува Џонсон и неговата продукциска куќа, како и навестување за потенцијална соработка меѓу нив во иднина.

hfxc hfxc hfxc

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies