Бен Афлек, наводно, скокнал со брод во Марвел по разочарувањето од DCU

Regiana Adela
0

Времето на Бен Афлек во универзумот на DC не беше најплодно, но и покрај краткиот ангажман во франшизата, актерот-режисер неспорно остави трага кај фановите како поискусна верзија на Бетмен. Афлек првично го најави своето заминување од улогата во 2019 година, напуштајќи го својот соло проект Dark Knight кој подоцна ќе стане Бетмен на Мет Ривс .

Како и да е, во шокантен пресврт на настаните, 50-годишната ѕвезда ќе биде „повторно ангажирана“ за два проекта на DC, вклучително и „Флеш“ и „ Аквамен и изгубеното кралство“, иако неговата наводна камео во вториот наводно е откажана.

Сега, кога DCU зачекори во нова креативна насока под режимот на Џејмс Ган и Питер Сафран, очигледно е само Бен да бара нови можности на друго место и според новиот извештај, тоа може да биде случај.

Советникот на Твитер, MyTimeToShineHello, тврди дека студиото Марвел и Афлек разговарале за потенцијално наскоро да се приклучат на кинематографскиот универзум на Марвел. Но не, тој нема да игра мултиверзална верзија на Мет Мардок познат како Daredevil. Наместо тоа, се вели дека ќе го игра Дарио Агер ака Минотаурот.Тор франшиза.

Лично, се чини дека добивајќи ја улогата на варијантата на Daredevil има пологична смисла, особено кога Сагата Multiverse ќе кулминира во следните три години, но еј, Афлек игра и лошиот негативец би бил одличен. Сепак, вреди да се напомене дека неговото време во DCU можеби сè уште не е завршено, бидејќи Џејмс Ган потврди дека тие разговарале за идејата тој да режира проект подолу. Претпоставувам дека само ќе треба да почекаме и да видиме.

Во меѓувреме, Thor: Love and Thunder се емитува на Disney+.

bsxf bsxf bsxf bsxf bsxf

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies