Распоред на игри со боул денес: Сè што треба да знаете за сите три игри со боул на колеџ на 29 декември

emalia
0

 Сезоната на колеџ фудбалски куп во 2022 година продолжува со три натпревари во четврток, 29 декември. Еве преглед на игрите денес и што да гледате. Барате резултати од игра со боул? Проверете ги овде. Барате избор за игра со боул? Проверете ги овде.


Пинстрип Боул: Сиракуза против Минесота, 29 декември, 14 часот, ESPN

Ова не е дестинацијата на топлото време на која се надеваа фановите на Минесота, но последната шанса да го видат РБ Мо Ибрахим во униформа на Golden Gophers ја прави оваа игра вреди да се погледне. Сепак, „портокаловите“ сметаат дека имаат повеќе играчи присутни на стадионот Јенки, каде што се чини веројатен дуел со фрлачи бидејќи Сиракуза исто така многу се потпира на играта на земја со Шон Такер, но Минесота добро ја брани патеката.


Cheez-It Bowl: држава Флорида против Оклахома, 29 декември, 17:30, ESPN

Ова би било натпревар калибар на првенство-игра пред 20 – па дури и 10 – години. Семинолите барем покажаа одредена нагорна траекторија оваа сезона и покрај тоа што беа надвор од ловот на ACC до средината на октомври. Набрзите спасија нешто од катастрофалната кампања со тоа што го нарушија ривалот од Бедлам, Оклахома, Стејт, но нивните нејасни одбранбени фигури останаа во долг ден.


Следете го секој натпревар: Најнови резултати и распореди за фудбалски колеџ NCAAАламо Боул: Тексас против Вашингтон, 29 декември, 21 часот, ESPN

Ќе го ставиме ова на врвот на листата на не-новогодишните шест, иако некои од познатите ѕвезди ќе го нагласат, вклучувајќи го Тексас РБ Бијан Робинсон. Долгите рогови сепак треба да можат да ја движат топката, а Хаски се повеќе од способни да одржуваат темпо бидејќи се надеваат дека ќе ја завршат одличната кампања за отскокнување.

erte erte erte erte erte

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies