Зошто режисерот на Glass Onion е лут поради насловот на филмот?

Regiana Adela
0

Нетфликс го објави продолжението на хит филмот „ Knives Out“ . И како што се испостави, филмот всушност не би требало да го носи насловот Glass Onion: A Knives Out Mystery .

Како што објаснува режисерот/креаторот Ријан Џонсон , филмот би требало да се вика *само* Стаклен кромид . И сега, режисерот зборуваше за Атлантик зошто не сакал продолжението да го вклучи Knives Out во насловот.

Зошто Ријан Џонсон не сакаше ножевите да бидат вклучени во насловот на стаклен кромид ?

Како што Џонсон откри филмот од 2019 година, ножеви надвор , е самостојна приказна што е сосема поинаква од Стаклен кромид од 2022 година: Мистерија на ножеви . Освен што Беноа Блан (го игра Даниел Крег ) се враќа да ја репризира својата улога во Стаклен кромид , двата филма немаат никакви други сличности. Всушност, нема индикации дека Glass Onion се одвива во истиот универзум како Knives Out .

„Напорно се обидов да ги направам самостојни. Искрено, лут сум што во насловот ја имаме Мистеријата за ножеви. Сакам да се вика само Стаклен кромид“.

Зошто во насловот беше додадена мистерија со ножеви?

Па, зошто Glass Onion го има додадено A Knives Out Mystery во својот наслов? Директорот споделува:

„Го разбирам, и сакам сите на кои им се допадна првиот филм да знаат дека ова е следниот во серијата, но исто така, целиот апел до мене е дека секој пат е нов роман надвор од полицата. Но, има гравитација од илјада сонца кон сериско раскажување приказни“.

Дали ќе има ножеви 3?

Да, во моментов се работи на трет филм Knives Out .

Кога Нетфликс ги купи правата за франшизата во договор од 400 милиони долари во 2021 година, вклучи и трет филм. Но, од моментот на пишување, третиот дел е во многу рана фаза.

И исто како и Glass Onion , веројатно е дека единствениот член на актерската екипа што ќе се врати е Даниел Крег за уште една серија на ексцентричниот детектив.

И покрај тоа што сè уште нема најава за тоа кој ќе му се придружи на Крег во третиот филм Knives Out , фановите не можеа а да не ги додадат Џенифер Кулиџ , Оскар Исак и Кеке Палмер на нивната листа на желби.

Ќе ја ажурираме оваа објава штом ќе добиеме повеќе информации за третиот филм Knives Out .

ETB ETB ETB

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies