Наводно, HyunA ќе потпише со музичката етикета на Џеј Парк MORE VISION

Regiana Adela
0

 Гласините велат дека HyunA ќе се приклучи на нова агенција откако ќе се раздели со Psy 's P Nation во август. Наводно, поранешниот на Dawn се сретнал со основачот на MORE VISION Џеј Парк за да се потпише во неговата етикета.

 

Самиот Парк го прекрши молкот и одговори на тврдењата дека HyunA ќе се приклучи на неговата компанија. Па, дали поранешната членка на Wonder Girls наскоро ќе биде под ПОВЕЌЕ ВИЗИЈА?

 

Џеј Парк се осврнува на движењето на Хјуна кон ПОВЕЌЕ ВИЗИЈА

Корејскиот медиум OSEN ја објави веста за состанокот на HyunA со Парк за да разговара за можноста таа да се приклучи на агенцијата.

 

Наводно, таа би потпишала ексклузивен договор со етикетата.

 

„Вистина е дека имавме состанок со Хјуна“, потврди Парк преку Сомпи . „Но, сè уште ништо не е решено во врска со ексклузивен договор“.

 

За почеток, раперот ја основа MORE VISION претходно оваа година, откако се повлече од функцијата извршен директор на AOMG и H1GHR MUSIC.

 

Алтернативно, договорот на HyunA со P Nation истече во август.

 

HyunA, P Nation се разделија

P Nation објави дека HyunA и Dawn ја напуштиле P Nation по истекувањето на нивните договори.

 

Во соопштението, таа ја изрази својата длабока благодарност до сите што ја покажаа својата љубов и интерес за поранешната двојка.

 

„Ве информираме дека ексклузивните договори на HyunA и DAWN со P NATION неодамна истекоа“, се вели .

 

Со нивната смела музика и ненадмината визуелност и изведби што само тие можеа да ги направат, HyunA и DAWN како и HyunaA & DAWN одлично ги илустрираа боите на P NATION. Нивната страст како уметници и нивното внимание и грижа за персоналот станаа примери за сите“, продолжува. „Сите членови на P NATION долго ќе ги чуваат убавите спомени со HyunA и DAWN, а ние континуирано ќе ги поддржуваме нивните идни активности понатаму. Ја изразуваме нашата благодарност до многубројните фанови кои ги негуваа HyunA и DAWN, и ве молиме да продолжите да испраќате топло охрабрување и поддршка“.

 

HyunA повторно ја објави изјавата на Инстаграм, на која Dawn остави коментар.

 

„Одиме напред, слободно и ладно да правиме музика, да настапуваме и да сакаме. Те сакам“, напиша тој.

 

„Ви благодарам“, сподели Dawn на Инстаграм Stories за своите фанови. „Ќе ви покажам уште подобра страна од мене во иднина“.

hews hews hews hews hews hews

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies