Наводно откриени плановите на Marvel Studios за проектот Nova

Regiana Adela
0

Кинематскиот универзум на Марвел деновиве е доста преполн со содржини, но она што некои луѓе имаат тенденција да го заборават е дека има многу проекти кои долго време се развиваат во студиото Марвел и кои поради некоја причина допрва треба да ја видат светлината на денот. Некои од нив се или ставени на полиците или целосно конзервирани за да се направи место за други проекти кои се на листата со висок приоритет на Кевин Фајџ.

Еден од нив е проектот Нова на кој студиото работи веќе подолго време. Во текот на последните две години, имаше спротивставени извештаи околу дебито на Ричард Рајдер во MCU, а некои сугерираат дека ќе биде или претворен во филм или во серија за стриминг на Дизни +.

Сега, инсајдерот на Твитер, MyTimeToShineHello, споделува возбудливо ажурирање во врска со статусот на Нова . Според честопати доверливиот советник, студиото Марвел ќе се придржува до својот првичен план за пренесување на приказната на космичкиот херој на големото платно и покрај различните извештаи од неколку извори во минатото.

Единствената лоша страна е што таа не откри други детали за проектот што не тера да мислиме дека се уште е во развојен пекол. Сепак, се надеваме дека ќе добиеме повеќе информации во иднина. Погледнете го твитот подолу:

Се разбира, со оглед на тоа како се шпекулира дека студиото Марвел ги забавува работите во однос на содржината поради негативниот одговор што го доби Четвртата фаза, проекти како Нова и други работи во моментов развојот можеби ќе треба да почека. Не би се обложил точно дека тие се дел од плановите на студиото Multiverse Saga, бидејќи тоа е веќе поставено.

Во меѓувреме, отворањето на фазата пет на студиото Марвел, Ant-Man и The Wasp: Quantumania ќе се појави во кината на 17 февруари 2023 година.

ffnas ffnas ffnas ffnas ffnas

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies