Хју Џекмен вели дека Вулверин и Дедпул „ќе се мразат еден со друг“ во продолжението на MCU

Regiana Adela
0

Нема сомнеж дека луѓето веќе се возбудени за Deadpool 3 сега кога Wolverine конечно ќе се приклучи на високоочекуваното продолжение на Marvel Cinematic Universe. Сепак, фановите не треба да очекуваат дека Логан ќе се спријателува со Вејд Вилсон. Хју Џекмен штотуку истакна дека Вулверин и Мерк со уста ќе се „мразат еден со друг“ кога ќе ги видиме заедно во третиот филм за Дедпул .

Уште во септември, Рајан Рејнолдс објави дека Хју Џекмен конечно се согласил да ја репризира улогата на Вулверин и дека ќе се појави во Дедпул 3 . Оттогаш двајцата актери се шегуваа за повторното обединување во продолжението на MCU. Но, не очекувајте Логан и Дедпул да бидат љубезни како Џекмен и Рејнолдс.

Хју Џекмен неодамна беше гостин во подкастот на Empire Film каде беше прашан за непријателството помеѓу Вулверин и Дедпул. Не е изненадувачки што неговиот одговор потврдува дека двајцата нема да бидат најдобри пријатели.

„Како да го категоризирам? Десет се навистина блиски, нула е реалноста, ние сме нула, спротивни сме, се мразиме“, рече Џекмен. Потоа објасни дека неговиот одговор се заснова на сопственото разбирање на неговиот карактер.

„Јас зборувам само од моја перспектива, [Логан] е фрустриран од него, сака да биде милион милји подалеку од него или сака да му удри тупаница во глава“, рече Џекмен. За жал, тој не може да биде милион милји подалеку од него во овој филм, па веројатно ќе го удрам многу во главата“.

Тоа е урнебесен одговор и одговор што навистина не треба воопшто да ги изненади фановите. Како и да е, се надеваме дека двајцата се согласуваат доволно добро за да работат заедно во победата над заедничкиот непријател, кој и да е тој.

Deadpool 3 е третиот филм од франшизата и првиот продуциран од Дизни и Марвел студио. Моментално е закажано за објавување на 8 ноември 2024 година.

pgx pgx pgx

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies