Фановите на MCU не престанаа да притискаат за Киану Ривс да стане духовник

Regiana Adela
0

Кијану Ривс долго време беше на радарот на фановите во однос на кастингот на Марвел, така што беше сосема природно што многу луѓе беа возбудени кога минатата година откри дека разговарал со студиото Марвел за потенцијална улога во франшизата вредна милијарда долари. . За жал, нивните првични преговори не отидоа никаде, но Киану постојано изјавуваше во различни интервјуа дека има еден лик што би сакал да го игра, а тоа не е никој друг туку Ghost Rider.

Се разбира, Ривс одговара на улогата на Џони Блејз со маица, и со оглед на тоа како фановите исто така се согласуваат со идејата тој да го игра пеколниот херој во Земјата-616, прилично е збунувачки како Кевин Фајџ допрва треба да го повлече чкрапалото. дури и ако е само за камео изглед.

Па, излегува дека фандомот на MCU не престана да притиска Киану да стане дел од MCU и злобното уметничко дело од дигиталниот уметник @rahalarts на Инстаграм доста докажува дека луѓето сè уште сакаат да го гледаат како Ghost Rider. Што мислиш? Погледнете ја сликата што паѓа на вилицата овде:

Како што стои, статусот на Кијану во MCU останува нејасен, но би сакале да мислиме дека двете страни ги одржуваат своите линии отворени. Сепак, морам да кажам, Марвел треба брзо да дејствува и да ги добие неговите услуги пред да биде предоцна затоа што да бидеме искрени, Ривс веќе се приближува до 60-тите години и не станува помлад. Не би сакал да видам дека неговата потенцијална вклученост во MCU е сведена на вид на договор „што ако“ па се надевам дека тоа ќе се случи наскоро.

Во меѓувреме, отворањето на Фаза пет на студиото Марвел, Ant-Man и The Wasp: Quantumania ќе се појави во кината на 17 февруари 2023 година.

fkjs fkjs

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies