Reborn Rich Резиме на епизода 3: песната Јонг Ки му го спасува животот на својот дедо

Regiana Adela
0

Сонг Јонг Ки уште еднаш докажува дека е доверлив за сите пофалби додека се враќа со уште една интересна Кдрама, Reborn Rich .

Серијата се емитува на JTBC и е заснована на веб-тонот Најмладиот син на семејството Чаебол . Reborn Rich ја прикажува приказната за Yoon Hyeon Woo, кој е во Soonyang Group речиси една деценија. Цел живот напорно работеше за компанијата, но погрешно беше обвинет за проневера. Ова го принуди да направи планови да ја преземе компанијата и да се врати во семејството за кое работеше.

Во новата JTBC Kdrama играат Сонг Јонг Ки, Ли Сунг Мин и Шин Хјун Бин. Reborn Rich Episode 3 се емитуваше на 20 ноември 2022 година и забележа рејтинг на гледаност низ целата земја од 10,826%, што станува новото лично најдобро на серијата. Еве го прегледот на Reborn Rich од епизода 3 и се што сте пропуштиле на новата Kdrama со Song Joong Ki-star.

Reborn Rich епизода 3 Рекап
Во 3-та епизода на Reborn Rich се гледа дека Сонг Јонг Ки брзо се прилагодува на неговиот живот како најмало дете од групата Soonyang. Бидејќи неговиот татко бил целосно исклучен од структурата на сукцесијата, Доџун исто така изгледал дебел за да стане целосен инсајдер.

Од друга страна, клучна ситуација влијае на Групацијата Соојанг. Компанијата за полупроводници не успеа да одговори на жестоката конкуренција и се влошуваше. Претседателските избори исто така додаваат тензија на сцените.

Поточно, тројца кандидати се борат за највисоката фотелја во владата, а двајца од нив биле во преговори за обединување. Претседавачот Џин не можеше лесно да одреди кому треба да му се дадат средства за претседателските избори во корист на неговата компанија, па затоа беше зачуден кога Доџун, кој дојде од иднината, успеа правилно да го предвиди исходот.

Песната Јонг Ки го спасува својот дедо во 3-та епизода на Reborn Rich
Како единствена личност која знаела за инцидентот од 1987 година во кој бил вклучен претседателот Џин, Доџун не се двоумел, туку предизвикал метеж за да се спаси неговиот дедо од авионската несреќа. Доџун полека станува омиленото внуче на претседателот Џин, дури и му дава посебен третман и подароци за да му аплаудира на неговата духовитост и вештини.

Сепак, имаше скриена намера зошто Доџун се труди максимално да влезе во длабочините на Групата Соојанг. За да открие кој го убил во неговиот претходен живот, Доџун трпеливо го чекал вистинскиот момент за одмазда додека не стане полнолетен. Претседавачот Џин, кој не е свесен за желбата на Доџун, покажа голема доверба во него, а оваа наклонетост постепено ги вознемируваше другите членови на семејството.

gtji gtji gtji gtji gtji gtji

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies