Воин калуѓерка Создавач собири со обожаватели со приклучување на #SaveWarriorNun Тренд на Твитер

Regiana Adela
0

Нетфликс уште еднаш откажа уште едно масовно сакано шоу и покрај огромниот успех што го доби кај глобалните гледачи и публика. Воинот Нун е одлучно откажан од страната за стриминг, како што е објавено на Крајниот рок . Сајмон Бери ги пренесе своите поплаки на Твитер за да ја прекине објавата со голема благодарност до фановите.

Сепак, кога обожавателите на Warrior Nun имаат тренд #SaveWarriorNun на Твитер, водителот на шоуто не отстапува и се собира со обожавателите со тоа што се придружува на трендот како што објави:

Фановите, се разбира, се огорчени, збунети, целосно со неверување дека уште едно сафично, целосно водено од жени, wlw шоу е откажано на Нетфликс и покрај тоа што го отвори патот за овие емисии да постојат и тврдат дека претставувањето им е важно. Хаштагот собра над 300.000 твитови, заедно со неговите варијанти на хаштагови кои цветаат со популарност: #RenewWarroirNun, #RENEW WARRIOR NUN ЗА СЕЗОНА 3, #RenewWarriorNunS3, #cancelnetflix и повеќе.

Инспириран од манга романите кои го носат истото име, Воината Калуѓерка не само што нуди добра претстава, туку и обработува уникатна приказна која се врти околу 19-годишна жена (ја игра Алба Баптиста ) која се нашла како се буди во мртовечница управувана од артефакт кој ја врати во живот. Оваа новооткриена животна цел го доведува тинејџерот сираче да стане избраниот Носач на ореол за тајна група калуѓерки решени да го победат злото и демоните на Земјата. Дали ова не звучи како добра, ветувачка премиса?

Ова не е прв пат Нетфликс да откажува шоу со слична тематика. Го откажа First Kill , во кој беше прикажана тинејџерка лезбејка вампир која се заљубува во ловец на лезбејски чудовишта, откажа еден ден во кој исто така имаше ЛГБТК ликови, па дури и Sense8 и покрај нивниот успех да продолжи да се емитува повеќе сезони.

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies