Шазам! Ѕвездата Захари Леви објаснува зошто SnyderVerse не успеа

Regiana Adela
0

Не може да се негира дека Warner Bros направи неколку обиди да го повтори успехот на Marvel Cinematic Universe, но безуспешно. Лошите креативни одлуки и обичните избрзани работи на крајот доведоа до пропаст на „SnyderVerse“ и сега, се чини дека сме подготвени за целосно рестартирање со режимот на DC Universe на Џејмс Ган и Питер Сафран што треба да започне.

Сега, Шазам! Ѕвездата размислува за тоа што предизвика неуспех на поранешниот „DC Extended Universe“ и според него, одлуката на претходната управа е да не се приклучи на поголема публика.

Во долгото видео што го објави на Инстаграм , истакнувајќи ја тековната „драма на DC“, Леви објасни зошто SnyderVerse на крајот не успеа да ги погоди фановите и критичарите. Споредувајќи го со успехот на филмскиот универзум на Марвел, актерот го рече следново:

„И, до овој момент, имаше неколку филмови кои можеби направија некои луѓе многу среќни, филмови на DC кои ги направија многу среќни некои луѓе, но тие не ја притискаат поголемата публика. Знаете, Марвел беше многу успешни во тоа, носејќи што повеќе луѓе на маса, што повеќе луѓе кои можат да се заситат и да донесат радост и сите тие работи“.

Леви е меѓу актерите за кои се шпекулира дека ќе биде преработен во новиот DCU и додека тој веќе изрази уверување дека ќе продолжи да го игра Shazam под режимот на Ган и Сафран, работите не изгледаат одлично за него. Би бил тажен да го видам да си оди и дефинитивно се надевам дека ќе остане наоколу.

Шазам! Бес на боговитеќе се појави во кината на 17 март 2023 година.

uqv uqv uqv

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies